Apple Watch sú štýlové smart hodinky vhodné na každý deň. Sú skvelým spoločníkom pri športových aktivitách, ale zároveň sa výborne hodia aj k formálnym outfitom. Akú však majú vodeodolnosť a teplovzdornosť? Odborník z FixServis radí, čomu sa pri používaní vyhýbať.

Z hľadiska odolnosti môžeme Apple Watch rozdeliť na dve kategórie. Do prvej patria prvé dve generácie označované ako Apple Watch Series 0Series 1. Tie zvládnu len obyčajné obliatie vodou či dážď, ponorenie pod vodnú hladinu by ich mohlo vážne poškodiť. Rozhodne teda nie sú určené na plávanie či potápanie sa.

Druhou kategóriou sú Apple Watch Series 2 a novšie. Tie už potešia špičkovou odolnosťou 50 metrov podľa normy ISO 22810:2010, takže vydržia tlak vody a 5 atmosfér a bez problémov ich tak viete používať aj pri plávaní.

Je plávanie s Apple Watch bezpečné aj v morskej vode?

Áno, s Apple Watch Series 2 a novšími môžete bez problémov plávať aj v morskej vode. Odborníci z FixServis však odporúčajú hodinky následne poriadne umyť sladkou vodou. Tá zmyje drobné kryštáliky soli, ktoré by sa mohli usadiť v mikrofóne či reproduktore.

Pri umývaní sa však vyhýbajte používaniu mydiel, sprchových gélov a podobne. Tie obsahujú látky, ktoré by mohli poškodiť tesnenia či spomínané mikrofóny a reproduktory. Na toto pravidlo si dávajte pozor aj v prípade, že sa budete s Apple Watch sprchovať.

Unsplash / Alvaro Reyes

Voda pod tlakom môže uškodiť

Apple neodporúča používať smart hodinky pri potápaní sa do veľkých hĺbok. Taktiež si dávajte pozor na to, aby neboli vystavené silným prúdom vody. Napríklad z klasickej wapky pri umývaní auta.

Hodinky odolajú, náramok nemusí

Aj keď moderné Apple Watch bez problémov zvládnu dlhší pobyt pod vodnou hladinou, myslite na to, že niektoré náramky nemusia byť vodeodolné. Pozor si dávajte predovšetkým v prípade kožených či oceľových. Ak plánujete hodinky používať vo vode, optimálnou voľbou budú klasické gumené verzie.

Unsplash / Daniel Korpai

Teplovzdornosť Apple Watch

Apple Watch sú vyrobené tak, aby sa dali používať každý deň, či už v lete alebo v zime. Výrobca však uvádza, že najlepšie fungujú v tepelnom rozsahu 0 – 35 °C.

Lyžovanie s Apple Watch

Smart hodinky Apple Watch viete nosiť aj pri lyžovaní. Avšak, majte ich zakryté bundou či rukavicami. Totiž, ak sú dlhodobo vystavené hlbokým mrazom, batéria dostáva zabrať, môže rýchlejšie strácať svoju kapacitu a životnosť.

Pozor na priame slnko

Ak budete dlhšie sedieť na priamom slnku, hodinky sa dokážu prehriať. Keďže majú obrazovku čiernej farby, intenzívne pohlcuje slnečné žiarenie a jej teplota prudko narastá. Keď sa Apple Watch prehrejú, zablokujú sa a na displeji sa objaví symbol teplomera. V takom prípade je potrebné dať ich dole z ruky a umiestniť do tieňa, aby sa ochladili.

Apple Watch taktiež nie je vhodné nosiť do sauny či na iné miesta, kde budú vystavené teplotám nad 35 °C.

Apple

Praktický tip: Prehriate Apple Watch za žiadnych okolností nedávajte do chladničky či mrazničky. Prudká zmena teplôt spôsobuje rýchlejšiu degradáciu baterky.

Oprava Apple Watch 6 a ďalších smart hodiniek

Pokiaľ vaše smart hodinky prestanú fungovať v dôsledku vody, tepla či iných faktorov, obvykle sa dajú opraviť. Najlepším riešením je spoľahnúť sa na profesionálov. Oprava Apple Watch 6, ale aj ďalších sérií či značiek hodiniek, vyžaduje špeciálne nástroje a know-how. Svoje zariadenie môžete zaniesť do servisu FixServis, ktorý sa o všetko postará. Skúsení technici zabezpečia odbornú diagnostiku a opravu mnohých značiek či modelov smart hodiniek. A to bez zdĺhavého čakania!

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP