Za posledné roky sa toho vo svete smartfónov mnoho zmenilo a modely niektorých výrobcov už nie sú tak populárne ako predtým. V podobnej situácii je aj značka Moto patriaca pod Lenovo. 

Tieto smartfóny si u používateľov veľa pozornosti nezískali, no najobľúbenejším z nich sa stal model Moto Z Play. V snahe nadviazať na úspech predchodcu predstavila spoločnosť nástupcu Z2 Play, ktorý prichádza s viacerými zmenami. Už predchodca sa výbavou radil do kategórie smartfónov strednej triedy a inak tomu nie je ani v prípade jeho nástupcu. Ten sa od svojho staršieho súrodenca po dizajnovej stránke príliš nelíši. Celokovové telo na zadnej strane ponúka známe piny pre rôzne prídavné moduly a nechýba ani fotoaparát, ktorý z konštrukcie poriadne vyčnieva. Zmenila sa však hrúbka celého zariadenia, ktorá teraz dosahuje iba 5,99 mm. Našťastie pri tomto rozhodnutí nedošlo k odstráneniu 3,5 mm jacku.

Lenovo Moto Z môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

moto z2 playzdroj fotografie: Moto

Na tenšiu hrúbku ale doplatila batéria, ktorej kapacita klesla na 3000 mAh. Používateľ tak bude ochudobnený až o 510 mAh. V prípade potreby je batériu možné nabiť technológiou rýchleho nabíjania prostredníctvom USB-C konektora. Už 15 minút v adaptéri tak postačí na 8 hodinové fungovanie. K menšej spotrebe ale prispeje úspornejší procesor Snapdragon 626, ktorému sekunduje 3/4 GB operačná pamäť RAM v kombinácií s 32/64 GB interným úložiskom.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi pracuje na lacnejšej verzii Mi6-ky. Ponúkne poriadny výkon!

moto z2 playzdroj fotografie: Moto

Prednú stranu Moto Z2 Play osadil výrobca úsporným 5,5″ FullHD AMOLED displejom. Táto novinka beží na operačnom systéme Android 7.1 Nougat. Pri návrhu bol taktiež vylepšený aj hlavný fotoaparát, ktorý prináša 12 MPx rozlíšenie s laserovým zaostrovaním a clonou f/1.7. Selfie kamera je vybavená 5 MPx snímačom s clonou f/2.2 a pri oboch fotoaparátoch nechýba duálny LED blesk. Lepší zážitok z používania poskytne aj funkcia Moto Voice. Ide o hlasového asistenta, s ktorým je možné ovládať smartfón bez nutnosti akéhokoľvek zásahu.

moto z2 playzdroj fotografie: Moto

Moto Z2 Play príde do predaja už počas toho leta, no najprv si ho budú môcť vychutnať zákazníci v USA. Tí budú mať k dispozícií kusy priamo od výrobcu, ktoré bude sprostredkovávať operátor Verizon. Cena za najvyššiu verziu so 4 GB RAM a 64 GB úložiskom sa bude pohybovať na úrovni 445 €. Takáto cenovka je vzhľadom na výbavu od Lenova dosť odvážna, keďže v rovnakej cenovej kategórii si dnes môže zákazník vybrať aj vlajkovú loď niektorého z popredných „čínskych“ výrobcov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP