Skladací smartfón Motorola Razr doposiaľ svojou konštrukciou a odolnosťou príliš neoslňuje. Zdá sa, že jeho reputácia obdŕžala ďalšiu nepríjemnú ranu. Reportérovi sa začal odlupovať displej smartfónu priamo v mieste ohybu.

Smartfón Motorola Razr je jedným z najnovších prírastkov do rodiny skladacích telefónov. Bohužiaľ bol doposiaľ spájaný s nie príliš odolným vyhotovením displeja a ohybného mechanizmu. Potvrdiť to mal aj test portálu CNET, pri ktorom smartfón vydržal len 27 000 ohýbacích cyklov. Motorola ale stihla tento test už spochybniť.

Je reputácia Motoroly Raz ešte viac ohrozená?

Nič to ale nemení na fakte, že reputácia smartfónu medzi potencionálnymi zákazníkmi nie je príliš vysoká, za čo môže aj pomerne vysoká cena a tiež priemerný fotoaparát. Najnovší prípad, ktorý zdokumentoval reportér Raymond Wong z portálu Input, však na reputácii smartfónu opäť zaručene nepridá.

Redakcia portálu Input telefón zakúpila na testovanie, pričom približne týždeň ho používal šéfredaktor Josh. Po prebratí smartfónu Wong tvrdí, že na ňom stihol urobiť len 23 fotografií a používal ho niečo menej ako celý deň, keď sa z ničoho nič začalo plastové laminovanie OLED displeja odlupovať v mieste ohybu smartfónu.

V mieste ohybu sa tak postupne začala objavovať čoraz výraznejšia bublina, ktorá nie len esteticky znehodnotila dizajnu smartfónu, ale spôsobila aj narušenie dotykovej vrstvy. Vďaka tomu sa v mieste ohybu znížila odozva na dotyk a smartfón už v ňom nie je veľmi responzívny. Bublina sa nakoniec rozšírila od jedného závesu k druhému, pričom vrchná plastová vrstva je výrazne vypuklá.

Dôvod poškodenia displeja nie je známy

Zatiaľ nie je vôbec jasné, čo spôsobilo takéto odlúpenie sa ochrannej plastovej vrstvy od samotného displeja. Wong uvádza, že smartfón mu nespadol a tiež nebol vystavený vode či vlhkému prostrediu. Dôvodom podľa neho môže byť častá zmena teploty okolitého prostredia, keďže často striedal studené vonkajšie prostredie s vnútornými vyhriatymi priestormi. Na tento prípad doposiaľ nereagovala ani samotná Motorola.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom