Lenovo pod svojou značkou Moto predstavilo po roku pokračovateľa úspešnej línie smartfónov Moto G6. Nových modelov je hneď niekoľko, prezentujú sa dostupnou cenou a aj svojimi špecifikáciami budú bojovať o používateľov v strednej triede. 

Lenovo predstavilo svoje nové smartfóny v brazílskom Sao Paule, pričom prezentácia zariadení pre slovenský trh sa konala aj v Bratislave. Základnými modelmi série sú modely Moto G7 a Moto G7 Plus, ktoré sú priamymi pokračovateľmi Moto G6 a Moto G6 Plus. Na dnešnom predstavení sme sa bližšie venovali aj modelu Moto G7 Power.

Vynovený dizajn, pokročilé fotoapráty

Smartfóny oproti svojím predchodcom prichádzajú s vynoveným dizajnom. Na prednej strane disponujú výrezom displeja v tvare kvapky, ktorý sme videli napríklad na OnePlus 6T. Celkovo majú zariadenie výrazne užšie rámiky než modely spred roka. Zadná strana prichádza v známom prevedení zo skla a s duálnym fotoaparátom zasadeným do vystupujúcej konštrukcie v tvare kruhu. Nechýbajú snímače odtlačkov prstov s logom výrobcu.

Modely sa nelíšia ani vo veľkosti displeja. Oba ponúknu 6,2-palcový IPS LCD displej s rozlíšením FullHD+. Rozdiel je v použitom procesore. Klasická G7 disponuje Snapdragonom 632 so 4 GB RAM, „Plusko“ poháňa Snapdragon 636 doplnený tiež o 4 GB RAM.

Výbava Moto G7 aj Moto G7 Plus je rozdielna aj pri fotoaparátoch. Štandardná verzia prináša duálny fotoaparát s 12 MPx a 5 MPx snímačmi. Vybavenejší model ponúkne 16 MPx a 5 MPx senzory. K dispozícii pritom budú aj funkcie umelej inteligencie, optickej stabilizácie a Google Lens. Predný selfie fotoaparát zaznamenáva snímky v rozlíšení 8 MPx.

Všetky nové zariadenia prichádzajú s OS Android 9. Vylepšení sa dočkali Moto gestá, kde bude k dispozícii aj možnosť ovládania systému na jeden dotyk. Model G7 Plus prináša aj rýchlonabíjačku s výkonom 27 W. Ide o prvý model Motoroly s takýmto výkonom. To by malo znamenať pri nabíjaní 15 minút energiu až na pol dňa. Tento model bude tiež disponovať stereo reproduktormi. Všetky predstavené verzie majú aj samostatný slot pre microSD kartu.

Batéria v smartfónoch Moto G7 a G7 Plus ponúkne 3000 mAh energie. Zariadenia sa budú predávať vo farebných prevedeniach čiernej, bielej (Moto G7), tmavomodrej a tmavočervenej (Moto G7 Plus). Cena modelu Moto G7 je stanovená na 249 eur, výkonnejšie „Plusko“ zákazníka vyjde na 299 eur a už oddnes je dostupný v predaji u operátora 02. Moto G7 príde k nám v priebehu marca.

Moto G7 Moto G7 Plus
Displej 6,2-palcový IPS LCD FHD 6,2-palcový IPS LCD FHD
Procesor Snapdragon 632 Snapdragon 636
RAM 4 GB 4 GB
Úložisko 64 GB 64 GB
Zadné fotoaparáty 12 MPx + 5 MPX 16 MPx + 5 MPx, optická stabilizácia, f/1,7
Predný fotoaparát 8 MPx
Batéria 3000 mAh 3000 mAh
OS Android 9 Android 9
Farebné prevedenie čierna, biela tmavomodrá, tmavočervená
Cena 249 € 299 €
Moto G7 Play a Moto G7 Power

Lenovo celkovo predstavilo až štyri modely. Ďalšou dvojicou sú verzie s označením Play a Power. Prvý z menovaných bude najlacnejším zariadením zo série. Ponúkne väčší výrez, plastovú zadnú konštrukciu a jeden zadný fotoaparát. Ponúkne však naďalej Snapdragon 632 či napríklad hlavný snímač s rozlíšením 13 MPx.

Verzia Power zas prináša veľkokapacitnú batériu, tá má kapacitu 5000 mAh. Ponúknuť má až 55 hodinovú výdrž pri štandardnom používaní, čo znamená viac ako dva dni. Lenovo dokonca uviedlo, že odhady sú konzervatívnejšie a bežne by mohol smartfón vydržať používateľom aj dlhšie. Batéria podporuje aj rýchlonabíjaním s výkonom 15W. Za 15 minút nabíjania by to malo znamenať 9 hodín používania.

V dizajne sa od ostatných kolegov odlišuje väčším výrezom v displeji, nechýba mu odomykanie zariadenia skenom tváre. Tiež disponuje jediným zadným fotoaparátom s rozlíšením 12 MPx a veľkosťou pixelov 1,25 mikrónov. Nechýba portrétový režim a ďalšie funkcie ako aktívne fotky a kinematografický režim.

Predaj G7 Power na Slovensku začína už dnes a to s cenou 209 €. Predávať sa bude u autorizovaných predajcov a u operátora O2. Farebné prevedenia sú dostupné v čiernej, neskôr príde model „violet“. Moto G7 Play a na Slovensko dostane v priebehu marca.

Článok postupne aktualizujeme

Moto G7 Play Moto G7 Power
Displej 5,7-palcový IPS LCD HD+ 6,2-palcový IPS LCD HD+
Procesor Snapdragon 632 Snapdragon 632
RAM – GB 4 GB
Úložisko – GB 64 GB
Zadný fotoaparát  13 MPx 12 MPx, 1,25 mikrónove pixely
Predný fotoaparát 8 MPx 8 MPx
Batéria 3000 mAh 5000 mAh
OS Android 9 Android 9
Farebné prevedenie čierna, violet
Cena 159 € 209 €

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom