banner-pixelPán Andy Rubin je jedna z ústredných postáv operačného systému Android a vlastne je to jeden zo zakladateľov momentálne najpopulárnejšieho operačného systému na svete. Andy si však povedal, že svoj nesporný talent rozvinie aj v iných oblastiach, v ktorých má stále obrovské šance na úspech. 

Založil tak spoločnosť Essential Products, ktorá sa zaoberá výrobou rôznych hardvérových komponentov. Jedným z popredných projektov, na ktorom táto mladá firma momentálne pracuje, je nový high-end smartfón, ktorý ale svojimi vlastnosťami vystúpi z radu všedných smartfónov dnešnej doby. Primárnym lákadlom bude modularita, s ktorou sme sa už dávno nestreli a po ukončení projektu ARA od Googlu sa tento sľubný nápad dostal do akéhosi zabudnutia. Andy to však spolu so 40 spolupracovníkmi chce znova rozbehnúť, a to vo veľkom štýle. Ešte lepšie povedané, rysuje sa nám jedno z najväčších prekvapení v roku 2017.

Andy-Rubin
zdroj fotografie: Gizmochina 

Medzi ďalšie unikátne vlastnosti tohto zariadenia bude patriť takmer bezrámikový displej podobný tomu zo Xiaomi Mi MIX. Jednotlivé moduly sa budú prichytávať cez magnetické konektory, ktoré prinesú jednoduchosť pri používaní a bleskovú výmenu behom niekoľkých sekúnd. Konštrukcia smartfónu bude vyrobená z odolného keramického skla.

TIP: Toto je Project Ara, modulárny smartfón, ktorý sme mohli mať

esszdroj fotografie: PhoneArena

Prvé informácie o hardvérovej výbave novinky nám poskytol známy benchmark Geekbench, z ktorého sme sa dozvedeli celkom slušné množstvo detailov. O vysoký výkon sa postará prvotriedny Snapdragon 835, ktorý podporí tiež 4 GB RAM pamäť a operačný systém Android 7.0 Nougat. Zo screenshotu sa dá taktiež vyčítať, že výroba samotného smartfónu bude obstarávaná v známom Foxconne. Podarí sa „otcovi“ Androidu opäť zbúrať technologický trh a priniesť ďalšiu obrovskú senzáciu? Páči sa ti nápad modulárnych smartfónov?

TIP: CES 2017: Snapdragon 835 je tu a je úžasný!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP