Mladý 24-ročný študent má obrovský problém. Cez internet predával marihuanu do celej Európy, za čo si nechával vyplácať odmenu v Bitcoinoch. Hrozí mu až 20 rokov za mrežami.

Polícia SR informovala o tomto prípade na oficiálnej Facebookovej stránke. Administrátor stránky k príspevku napísal: „Svojich zákazníkov mal získavať prostredníctvom internetu a ako platidlo boli tzv. bitcoiny.“

Dodával do celej Európy

Podrobnosti o tom, ako Juraj vyhľadával svojich zákazníkov a ako prebiehala platba v Bitcoinoch, žiaľ nie je známe. Mladík pestoval marihuanu na mieste svojho trvalého bydliska v Hornom Sŕní a taktiež v byte na trenčianskom sídlisku.

Polícia dlhodobo mladíka systematicky sledovala a pri zásahu zadržala zhruba 9,5 kg sušenej rastliny cannabis. To zodpovedá 17 960 bežným dávkam drogy a rovnako zadržala aj 25 sadeníc.

Pekne si privyrobil

Hotové drogy tak zasielal zákazníkom prostredníctvom fiktívnej firmy do krajín, ako Maďarsko, Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Veľká Británia, ale aj Bosna a Hercegovina či Turecko. Podľa odhadu sa mohol na čiernom trhu obohatiť minimálne o 96 444 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom