banner-redmi-note-4Nadstavba MIUI momentálne operuje už vo svojej 8. generácii, ktorá priniesla majoritné vylepšenia v takmer každom aspekte. Čínsky výrobca však zo svojej snahy nepoľavil ani trochu a podľa uniknutého screenshotu pilne pracuje na novej verzii s poradovým číslom 9. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

MIUI 9 má samozrejme bežať na najnovšom Androide 7.0 Nougat a nahradí tak MIUI 8-čku, ktorá zväčša pracuje na Androide 6.0 Marshmallow, no nájdu sa aj také zariadenia výrobcu, ktoré pracujú ešte pod staršími verziami operačného systému. Informácií je, bohužiaľ, stále veľmi málo a zo screenshotu vidíme len označenie týždennej verzie 6.9.23. Podľa webu Tech Updates príde aktualizácie niekedy okolo decembra a januára, pričom by mala byť dostupná pre množstvo smartfónov.

Xiaomi Mi Note Pro 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

miui-9-screen

Veľmi lákavý variant je ten, kde MIUI 9 s Androidom 7.0 premiérovo uvidíme už vo phablete Mi Note 2, ktorý je čoraz bližšie k oficiálnemu predstaveniu. Nebolo by vôbec prekvapením, ak už pripravovaná vlajková loď pracuje s novou verziou nadstavby a spoločnosť aj týmto spôsobom chce potešiť svojich fanúšikov. Zatiaľ však Xiaomi žiadne oficiálne informácie nepotvrdilo, no určite by sme veľmi radi videli akúkoľvek „ochutnávku“ z nového systému.

TIP: CEO Xiaomi, Lei Jun: Xiaomi Mi Note 2 vstúpil do masovej výroby!

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
17%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
8%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
8%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]