Užívateľská nadstavba MIUI od spoločnosti Xiaomi je jednou z najviac obľúbených medzi používateľmi. Môže za to hlavne perfektná optimalizácia, množstvo možnosti prispôsobenia a taktiež aj podpora pre staršie zariadenia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Na internete sa teraz objavilo video, ktoré ukazuje ešte nepredstavenú verziu MIUI 10 na smartfóne Xiaomi Mi MIX 2. Nadstavba je aktuálne postavená na Android verzii 8.0 Oreo, no obsahuje niekoľko vychytávok už aj z najnovšieho Android 9.0 P. Potvrdili sa tak prvotné správy o tomto spojení.

Nové gestá a vylepšený dizajn

Vylepšenia sa dočkala notifikačná lišta, ktorá je po novom viac podobná čistému Androidu a aktivuješ ju kdekoľvek na displeji jednoduchým potiahnutím po displeji smerom dole. Prichádzajúce notifikácie sú zoskupené dokopy podľa druhu a je možné na ne odpovedať alebo reagovať už priamo z lišty.

MIUI 10

Zmenou prešla aj úprava hlasitosti, ktorá je situovaná na pravej strane displeja a rovnako tak aj v tomto prípade došlo k zmene dizajnu. Budík je po novom možné nastaviť aj prostredníctvom hlasového príkazu. Menšími kozmetickými úpravami prešla aj aplikácia Počasie.

Najväčšou zmenou prešiel zoznam nedávnych aplikácií (Multitasking). V novom MIUI 10 bude oveľa viac prehľadnejší a zoskupený do dvoch stĺpcov vedľa seba. Podržaním tlačidla na danej karte budeš môcť navyše vykonať ďalšie akcie. Toto riešenie sa mne osobne veľmi páči a kiežby sa objavilo aj v iných nadstavbách. Vylepšení je samozrejme oveľa viac, no tieto patria medzi tie najvýraznejšie.

MIUI 10 uniknuté video

Nenechaj si ujsť!
Takto bude vyzerať nové MIUI. Od Androidu P sa veľmi líšiť nebude

Celkovo táto verzia vyzerá byť už v takmer finálne podobe. Okrem drobných chybičiek v preklade fungovala väčšina funkcií bez problémov a aj odladenosť systému vyzerala byť v poriadku. Ktovie, možno sa MIUI 10 dočkáme už budúci týždeň (23.5.), kedy sa očakáva predstavenie novej vlajkovej lode spoločnosti.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
14%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
17%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak