Google pred pár dňami na konferencii I/O 2018 ohlásil svoje softvérové novinky, medzi ktorými zažiarila nová verzia operačného systému Android. Túto čerstvú novinku však spoločnosť ponúkla v beta testovaní nielen svojim smartfónov, ale aj modelom od iných výrobcov. Android P sa v beta verzii dostal aj do Xiaomi Mi MIX 2, ktoré prezrádza, že sa ďalšia verzia nadstavby MIUI od čistého Androidu až tak líšiť nemusí.

Majiteľov smartfónu Xiaomi Mi MIX 2S rozhodne potešila správa o podpore beta testovania Androidu P. S novými vylepšeniami sa tak stretnú skôr ako mnohí iní a zároveň okúsia aj zmeny v nadstavbe MIUI. Jedným z prvých Xiaomi smartfónov s beta verziou Androidu P mal byť práve model Mi MIX 2S. Uniknuté snímky však majú z neznámych dôvodov pochádzať od jeho predchodcu, modelu Mi MIX 2. V beta verzii Androidu P v spolčení s nadstavbou od Xiaomi nájdeme nové zobrazenie upozornení, notifikácií, či ovládania hlasitosti.

Prerobené MIUI ponúkne mnoho noviniek

Zmeny sa dotkli aj obrazovky posledných používaných aplikácií a uzamknutej obrazovky. Vylepšená grafika v MIUI prináša najmä zahnuté rohy týchto prvkov. K veľkým zmenám však patrí zobrazenie posledných aplikácií, ktoré sa podľa uniknutých snímok budú zobrazovať v mriežke 2 x 2. Panel pre ovládanie hlasitosti sa už viac nebude zobrazovať horizontálne, ale vertikálne, pričom pri ovládaní hlasitosti zvonenia, médií a budíka sa zobrazí v strede obrazovky.

Nenechaj si ujsť
Android P si môžeš oficiálne stiahnuť na tieto smartfóny. Google rozšíril podporu

Príjemnejšie však vyzerajú aj nové upozornenia a notifikačná lišta, ktorej zahnuté rohy dodali modernejší vzhľad. Takéto zmeny však nie sú pre grafickú nadstavbu MIUI celkom typické. Xiaomi totiž pôvodný Android vo svojej grafickej nadstavbe veľmi rado výrazne upraví, no tentokrát sa táto verzia od klasického Androidu P príliš nelíši, teda aspoň zatiaľ. Je totiž možné, že spoločnosť do beta testovania ešte nezahrnula všetky pripravované zmeny, ktorých sa môžme dočkať v ďalších verziách.

Zaujímavosťou však je, že rovnakú verziu buildu dostali aj modely Xiaomi Mi MIX 2S a Redmi Note 5 Pro, no ani jeden z nich vyššie zobrazené grafické novinky nedostal. Pravdepodobne k nim ešte len putujú. Spoločnosť by nesklamala majiteľov poslednej vlajkovej lode, ktorí sa už tešia na testovanie beta verzie Androidu P. Všetky uniknuté snímky obrazovky nájdeš v priloženej galérii. Vlastníš aj ty smartfón, ktorý sa môže zapojiť do tohto beta testovania?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom