Už čoskoro sa fanúšikovia tohto čínskeho výrobcu dočkajú veľkého prekvapenia v podobe nového modelu Mi6. Okrem neho však prídu na svet aj ďalšie produkty, no tie už budú spadať pod dcérsku firmu Mijia. Okrem týchto noviniek má Xiaomi ešte jeden dôvod na oslavy, a tým je úctyhodné množstvo predaných smartfónov za marec. 

Xiaomi je s nami už od roku 2010 a až do dnešného dňa sa mu darí žať jeden úspech za druhým. Samozrejme, aj takto populárneho výrobcu trápia isté problémy. Medzi najväčšie negatíva môžeme zaradiť pokles tržieb z predaja smartfónov v roku 2016. Celkovo tržby klesli v porovnaní s rokom 2015 až o 36 %. Túto situáciu čiastočne zapríčinili aj oneskorené dodávky, no spoločnosť už intenzívne pracuje na náprave.

zdroj fotografie: Kristián Hrušovský / FonTech

Nenechaj si ujsť
Xiaomi sa stalo najpreferovanejším výrobcom na ďalšom trhu. Poráža tak Apple aj Samsung

Po oslavách 7. výročia založenia firmy prebral CEO Xiaomi, Lei Jun, so svojimi zamestnancami hlavné ciele pre tento rok. Podľa neho sa má spoločnosť v roku 2017 zamerať na 3 kľúčové body. V nasledujúcich mesiacoch tak plánuje zlepšovať kvalitu zariadení, čím chce predbehnúť konkurenciu. Medzi ďalšie záväzky patrí aj implementovanie rôznych inovácií do nových smartfónov a zlepšenie systému dodávok.

zdroj fotografie: Gizmochina

Zmeny v politike Xiaomi však už teraz prinášajú svoje ovocie. Na sociálnej sieti Weibo sa objavili správy, že v minulom mesiaci sa Xiaomi podarilo predať až 6,3 miliónov smartfónov. Celkovo chce čínsky gigant do konca roka predať až 70 miliónov kusov. Pokiaľ bude situácia aj naďalej takto priaznivá, tak má spoločnosť skutočne reálne šance svoj cieľ naplniť.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X s plným LTE

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú