Xiaomi sa aktuálne stalo najpreferovanejšou značkou smartfónov na indickom trhu. Získalo si tak väčšiu priazeň ako Apple a Samsung dohromady.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť odštartovala predaj svojich smartfónov v Indii v roku 2014. Odvtedy sa rýchlo prebojoval na top priečky predajnosti smartfónov a popularita tejto značky na jednom z najväčších ázijských trhov stále rastie. Podľa štatistiky vypracovanej spoločnosťou Strategy Analytics je čínsky výrobca najpreferovanejšou značkou pre kúpu nového smartfónu. Zákazníci hľadajú v smartfóne hlavne výkon, veľkosť a rozlíšenie obrazovky a rýchlosť internetového pripojenia. Navyše, len 6 % z potenciálnych zákazníkov má záujem o drahší prémiový smartfón. Používatelia z Indie tak preferujú skôr smartfóny s výborným pomerom ceny a výkonu. A práve tieto požiadavky spĺňa Xiaomi perfektne.

Xiaomi
Zdroj fotografie: Strategy Analytics

Nenechaj si ujsť
Príval nových Xiaomi smartfónov: Mi Max 2 a Mi6 prešli testami výkonu!

Pre porovnanie, preferencia Xiaomi smartfónov oproti iným značkám je 26 %, pri Samsungu či Apple je to len 12 %, čo je značný rozdiel. Medzi porazenými sú aj ďalší výrobcovia ako Lenovo, Motorola a známe OnePlus. A zatiaľ čo čínsky výrobca oslavuje svoj „triumf“, domáci výrobca Micromax zažíva najnižšiu preferenciu v histórii, a to aj napriek vcelku vysokému podielu trhu.

xiaomi redmi note 4x
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X za 157 €
Kompletná LTE podpora

Pre zaujímavosť, štatistky tvrdia, že za 45 dní bolo Xiaomi schopné predať 1 milión svojich Redmi Note 4 smartfónov, pričom minuloročné Redmi Note 3 či Redmi 3S mali taktiež vysokú úspešnosť. Čínskemu gigantovi sa darí napredovať aj v iných krajinách, no so svojou expanziou je zatiaľ veľmi opatrné. India a Čína sú už dva obrovské trhy, kde Xiaomi kraľuje.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
0%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
0%
O autorovi
Ľubomír Macura
Stredoškolský študent a vyznávač moderných technológii. Vo voľnom čase jazdím na motocykli a venujem sa rôznym technickým záležitostiam.