Teraz čítate
Xiaomi sa stalo najpreferovanejším výrobcom na ďalšom trhu. Poráža tak Apple aj Samsung


Xiaomi sa aktuálne stalo najpreferovanejšou značkou smartfónov na indickom trhu. Získalo si tak väčšiu priazeň ako Apple a Samsung dohromady.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Spoločnosť odštartovala predaj svojich smartfónov v Indii v roku 2014. Odvtedy sa rýchlo prebojoval na top priečky predajnosti smartfónov a popularita tejto značky na jednom z najväčších ázijských trhov stále rastie. Podľa štatistiky vypracovanej spoločnosťou Strategy Analytics je čínsky výrobca najpreferovanejšou značkou pre kúpu nového smartfónu. Zákazníci hľadajú v smartfóne hlavne výkon, veľkosť a rozlíšenie obrazovky a rýchlosť internetového pripojenia. Navyše, len 6 % z potenciálnych zákazníkov má záujem o drahší prémiový smartfón. Používatelia z Indie tak preferujú skôr smartfóny s výborným pomerom ceny a výkonu. A práve tieto požiadavky spĺňa Xiaomi perfektne.

Xiaomi
Zdroj fotografie: Strategy Analytics

Nenechaj si ujsť
Príval nových Xiaomi smartfónov: Mi Max 2 a Mi6 prešli testami výkonu!

Pre porovnanie, preferencia Xiaomi smartfónov oproti iným značkám je 26 %, pri Samsungu či Apple je to len 12 %, čo je značný rozdiel. Medzi porazenými sú aj ďalší výrobcovia ako Lenovo, Motorola a známe OnePlus. A zatiaľ čo čínsky výrobca oslavuje svoj „triumf“, domáci výrobca Micromax zažíva najnižšiu preferenciu v histórii, a to aj napriek vcelku vysokému podielu trhu.

xiaomi redmi note 4x
zdroj fotografie: Kristián Hrušovský/FonTech

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X za 157 €
Kompletná LTE podpora

Pre zaujímavosť, štatistky tvrdia, že za 45 dní bolo Xiaomi schopné predať 1 milión svojich Redmi Note 4 smartfónov, pričom minuloročné Redmi Note 3 či Redmi 3S mali taktiež vysokú úspešnosť. Čínskemu gigantovi sa darí napredovať aj v iných krajinách, no so svojou expanziou je zatiaľ veľmi opatrné. India a Čína sú už dva obrovské trhy, kde Xiaomi kraľuje.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
57%
Chcem to
0%
Mám to
5%
Nepáči sa mi to
5%
Neznášam to
0%
O autorovi
Ľubomír Macura
Stredoškolský študent a vyznávač moderných technológii. Vo voľnom čase jazdím na motocykli a venujem sa rôznym technickým záležitostiam.
  • Flea

    Presne tam aj patria