Premiér Peter Pellegrini sa dnes vyjadril pre médiá ohľadom prvého potvrdeného prípadu koronavírusu na Slovensku. Ministerstvo vnútra teraz začalo občanom Slovenskej republiky rozposielať informačné SMS správy s upozornením, aby sa pacienti vyhýbali návšteve lekára, pokiaľ to nie je  nutné. Informáciu o posielaní SMS správ načrtol premiér ešte dnes počas tlačovej besedy.

Slováci by mali dostať SMS správu v priebehu dnešného večera alebo zajtra v doobedňajších hodinách. V predmete správy sa uvádza, aby pacienti nenavštevovali svojho lekára, ak to nie je nutné a využili radšej možnosť vybaviť si potrebné lieky prostredníctvom e-receptu a tie si následne vyzdvihli v lekárni. Slovákom žijúcim na území Slovenska, ale aj v zahraničí, by však mala byť doručená ešte jedna SMS správa s odporúčaniami na zníženie rizika šírenia nového koronavírusu, informuje Úrad verejného zdravotníctva.

Chápeme snahu čo najmenej rozširovať vírus medzi zdravých ľudí tým, že niekto chorý príde k lekárovi do čakárne a všetkých ostatných nakazí, no rovnaké riziko hrozí aj v prípade, ak nakazený človek vojde do lekárne, kde môže vírus rozšíriť.

Okrem tejto informačnej SMS správy dnes krízový štáb vyhlásil zákaz návštev v nemocniciach, domovoch sociálnych služieb, detských domovoch a vo väzniciach. Všetkým občanom tak bola odporučená dobrovoľná karanténa, informuje Ministerstvo zdravotníctva na svojom webe.

Úrad verejného zdravotníctva zriadil infolinky, na ktoré sa môžeš v prípade otázok ohľadom koronavírusu obrátiť. Všetky podrobné informácie ohľadom vírusu si môžeš prečítať v našom predchádzajúcom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom