O druhej generácii najlacnejšieho iPhonu od Apple sme doteraz počuli už zopár informácií, ktoré predpovedali jeho príchod. Ani po 2 rokoch od premiéry stále aktuálneho modelu sa ten svojho nasledovníka nedočkal, no to sa môže čoskoro zmeniť. Registrácia nových identifikačný čísel do databázy Euroázijskej hospodárskej komisie môže naznačovať, že sa iPhone SE 2 dostane na svet už onedlho. 

Je tomu viac ako 24 mesiacov, čo Apple predstavil svoj kompaktný iPhone SE. Ten mnohých zaujal nielen svojou konštrukciou, ale aj internými komponentami, ktoré mu poskytovali výkon ako od väčšieho iPhonu 6S. Smartfónový priemysel sa však vyvíja rýchlym tempom a dnes už tento hardvér iPhonu SE nestačí na boj s konkurenciou. Kalifornská spoločnosť by tak predstavením 2. generácie tohto modelu splnila priania mnohým fanúšikom.

iPhone SE 2 môže byť už za rohom

Samotný Apple ale zatiaľ žiadnu takúto udalosť nepotvrdil. Premiéru nového iPhonu SE 2 ale môžu predpovedať identifikačné čísla, ktoré si teraz nechala spoločnosť zaregistrovať. Zvyčajne sa takáto registrácia udeje približne mesiac pred predstavením nových Apple produktov, pričom sa tak stalo aj pár týždňov pred odhalením reproduktora HomePod, či nových iPadov. Aj tentokrát sa môže jednať o náznak prichádzajúcej premiéry, na ktorú sa mnohí milovníci iPhonu SE tak dlho tešia.

Zobraziť celú galériu (0)
AppleInsider/YouTube

Nenechaj si ujsť
Ďalšie informácie o iPhone SE 2 naznačujú, že by sa mohol vydať v šľapajách aktuálneho modelu

Výrobca však v novej 2-ke nemusí priniesť zásadné dizajnové zmeny a opäť môže iba vylepšiť hardvérovú výbavu, ktorá prinesie viac výkonu. Predpoklady, ktoré hovorili o bezrámikovom dizajne, či iných aspektoch moderných vlajkových lodí teda vôbec nemusia byť pravdivé.

V každom prípade sú tu práve nové ID čísla A1920, A1921, A1984, A2097, A2098, A2099, A2101, A2103, A2104, A2105 a A2106, ktoré naznačujú príchod iPhonu SE 2. Je totiž nepravdepodobné, aby niektoré z nich patrilo novému iPhonu Xs, iPhonu Xs Plus, či pripravovanému iPhonu 9.

Odhalenie môže prísť už v máji

Táto trojica noviniek bude mať svoj debut až začiatkom jesene tohto roka. Najreálnejšou možnosťou teda je, že tieto čísla budú patriť rôznym verziám iPhonu SE 2. Pokiaľ by táto novinka nepriniesla toľké zmeny, ako si mnohí prajú, môže počas konferencie WWDC ostať iba kdesi v „tieni“. Svoju svetlú chvíľu ale môže mať už omnoho skôr. Premiéry by sme sa vzhľadom na vyššie spomenuté informácie mohli dočkať už v druhej polovici mája. Toľké špekulovanie o príchode iPhonu SE 2 už nadchlo mnoho fanúšikov spoločnosti, ktorí by však znova ostali sklamaní, ak by Apple tento model nepredstavil.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom