Kým sa mnohí výrobcovia elektroniky poddávajú trendu odstraňovania niektorých konektorov a naplno využívajú stále populárnejší štandard USB-C, softvérový gigant z Redmontu sa rozhodol ísť opačným smerom. Microsoft čoskoro odhalí svoje novinky z radu Surface, ktoré prešli viacerými vylepšeniami výbavy, no v nej sa už ale nemusí ocitnúť USB-C port.

Najnovšie produkty, Surface Laptop 2 a Surface Pro 6, budú ešte lepším pokolením predošlých modelov a na svoju premiéru už dlho čakať nemusia. Spoločnosť ich totiž plánuje svetu ukázať už počas zajtrajšieho eventu v New Yorku, kedy prezradí všetky detaily výbavy. Krátko pred ich debutom sa však do éteru dostali informácie o absencii USB-C portu, ktorý podľa portálu WinFuture už tieto novinky nedostanú.

Kontroverzné rozhodnutie Microsoftu

S inovovaným hardvérom by sme v novom tenkom notebooku Surface Laptop 2 a tablete Surface Pro 6 opäť čakali aj USB-C port, no ten sa zrejme výrobca rozhodol odstrániť. Zdá sa tak, že nová generácia týchto zariadení už na tento prvok výbavy zabudne a spoločnosť v nich využije DisplayPort a Surface konektor. Táto dvojica portov poslúži pre pripájanie monitorov a dobíjanie energie. Okrem toho sa však malo dostať aj na upravené hardvérové špecifikácie, ktoré teraz prinesú viac výkonu.

Nenechaj si ujsť
Microsoft zbaví Windows 10 prebytočných funkcií. Už v najbližšej veľkej aktualizácii

Nový Surface Laptop 2 má podľa všetkého dostať až 8 GB operačnej RAM pamäte a o výpočtovú stránku sa postará procesor Intel Core i5. Pre ukladanie osobných súborov bude možné využiť 128 GB rýchleho SSD úložiska. Druhá novinka, Surface Pro 6, ale zrejme príde s polovičnou kapacitou pamäte RAM a procesorom Intel Core m3. Oba modely budú tiež dodávané aj v čiernom prevedení, ktoré by však malo byť dostupné pre vybavenejšie varianty.

Možnú podobu nového notebooku Microsoft Surface Laptop 2 nedávno odhalili aj rendery, ktoré naznačujú skutočne skromné obsadenie portov po bokoch konštrukcie. Dominantou však bude rozsiahly displej a elegantný dizajn, ktorý sa prezentoval hneď v niekoľkých prevedeniach. Všetky detailné informácie o oboch novinkách nám spoločnosť prezradí už počas zajtrajších hodín.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú