Veľká májová aktualizácia Widnows 10 nepriniesla len niekoľko závažných chýb, ktoré však už Microsoft rieši, ale používatelia dostali aj novú „funkciu“, ktorá je pre mnohých nesmierne otravná. Ako informuje portál HutMobile, množstvo používateľov sa začalo sťažovať na časté zobrazovanie oznámení a možností nastavenia služieb Microsoft, ktoré sa zobrazujú cez celú obrazovku.

Takéto notifikácie sa zobrazia vždy pri prvom spustení čerstvo nainštalovaného Windows 10, respektíve po väčšej aktualizácii.  Upozornenie sa však doteraz vždy objavilo iba raz a používateľa, buď informovalo o nových funkciách v systéme, alebo mu pomohlo rýchlejšie a jednoduchšie nastaviť celý systém. Tentokrát sa však oznámenia zobrazujú zakaždým, keď sa používateľ prihlási či vypne a znova zapne svoje zariadenie.

Microsoft

Microsoft v oznámeniach používateľa nabáda, aby využil funkcie Windows 10, ktoré sú prepojené cez jediný Microsoft účet. Notifikácia okrem iného pomôže nastaviť Windows Hello, aplikáciu Your Phone na spárovanie s telefónom či službu Office 365.

Nie každý používateľ však chce tieto služby od Microsoftu využívať a bombardovanie oznámeniami je  teda pre neho pochopiteľne veľmi otravné. Ako informuje portál WindowsLatest, Microsoft našťastie pridal do systému možnosti nastavenia, kde sa dajú notifikácie vypnúť.

V Nastaveniach stačí zvoliť možnosť Systém a následne nájsť možnosť Oznámenia a akcie. Ak si ďalej neželáš dostávať otravné upozornenia pri prihlásení do systému, stačí odznačiť posledné tri možnosti týkajúce sa notifikácií Windowsu.

Upozornenia sa dajú vypnúť aj zmenou registrov, no v tomto prípade to vôbec nie je nutné riešiť takouto cestou, keďže Microsoft pridal možnosti na vypnutie aj do samotných nastavení systému.

Ako sme už písali v úvode, májová aktualizácia robí používateľom vrásky na čele nielen týmito otravnými upozorneniami, ale aj množstvom závažných chýb. Niektoré zariadenia majú problémy s pripájaním viacerých Bluetooth zariadení, objavili sa tiež problémy s ovládačmi Conexant ISST a iní naopak spozorovali problém týkajúci sa variabilnej obnovovacej frekvencie pri monitoroch pripojených na jednotku Intel iGPU.

Niektoré problémy tiež spôsobujú BSOD (modrú obrazovku smrti), alebo úplne neočakávané reštarty systému pri zariadeniach s funkciami Always On a Always Connected. Viac o chybách, ktoré priniesla májová aktualizácia, sa dočítaš v našom článku.

Medzi najpodstatnejšie a najlepšie vylepšenia však môžeme zaradiť prepracovaného hlasového asistenta Cortana, možnosť preinštalovať Windows Cloud, patrí sem tiež vylepšený správca úloh, lepšia integrácia s Linuxom, nový Windows Search či voliteľné aktualizácie. Viac o týchto, ale aj ďalších novinkách taktiež nájdeš v našom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom