Pre mnohých fanúšikov herného priemyslu prišla skvelá správa. Microsoft začína formovať novú divíziu zameranú na cloud gaming. Dočkáme sa najnovších hier na akomkoľvek zariadení?

Microsoft vstupuje na trh s cloud gamingom, čo by umožnilo spoločnosti v prípade úspechu streamovať hry na akékoľvek zariadenie. Americký gigant sa už nejakú chvíľu v tomto segmente pohybuje, odkedy získal pod svoje krídla niekoľko malých spoločností, ako je napríklad spoločnosť PlayFab. Tá sa primárne zameriavala na cloud gaming. Microsoft už taktiež ponúka základnú štruktúru Xbox Game Pass, ktorá by sa dala považovať za istú formu streamovania hier. Tá ponúka hráčom prístup k veľkej knižnici hier za 10 dolárov mesačne.

Trh s cloud gamingom sa stále ešte len rozbieha

Trh s cloud gamingom je veľmi zaujímavý a atraktívny napriek tomu, že už viacero pokusov ako napríklad OnLive, zlyhalo. Na druhej strane je napríklad služba Sony PlayStation Now stále nažive a funguje na platformách PS4 a PC. Spoločnosť NVIDIA taktiež ponúka hranie hier pomocou úspešnej technológie GeForce Now, hoci je stále ešte vo fáze beta testu. Zatiaľ však ani NVIDIA, ani Microsoft netušia, koľko si budú za poskytovanie týchto služieb účtovať. Dôležité je však nateraz to, že Microsoft sa bude v najbližšom období snažiť ponúknuť herný zážitok na akomkoľvek zariadení a my dúfame, že bude úspešný.

Nenechaj si ujsť
Legendárna motoristická videohra sa vracia na scénu s novou grafikou a rovnako úchvatným prostredím

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom