Teraz čítate
Nová verzia Windowsu 10 dostane krajší dizajn, toto sú hlavné zmeny

Operačný systém Windows 10 zažíva momentálne obrovský záujem svetovej verejnosti. Používatelia pochopili, že Microsoft po dlhej dobe myslel hlavne na ich dobro, a tak pripravil systém, ktorý je takmer perfektný v mnohých dôležitých smeroch. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Softvérový gigant však svoj systém konštante vylepšuje aj po stránke dizajnu. V najbližšej dobe ale môžeš očakávať relatívne veľký dizajnový refresh, do ktorého sme dnes mohli nakuknúť aspoň formou dvoch teaserov. Project Neon je interné označenie pre tieto rozsiahle úpravy vzhľadu a dnešné informácie sa objavili počas streamu developerov Windowsu.

Windows 10zdroj fotografie: TheVerge

Noviniek je síce na teaseri nižšie možno pomenej, avšak gigant plánuje zväčša inovácie vstavaných aplikácií a modernejších animácií, ktoré môžu v konečnom dôsledku markantne vylepšiť dojem z používania. Najväčšie množstvo nových správ sa vraj dozvieme už počas veľkej konferencii v máji, no najnovší teaser z dnešného dňa toho odhalil rovnako dosť. Prostredie je skôr ladené to bielej s výrazným blur efektom v pozadí aplikácií.

Windows 10zdroj fotografie: TheVerge

A aké zmeny by si prijal vo Windowse 10 ty? Si radšej zástancom klasického dizajnu alebo preferuješ podobné vylepšenia, ako môžeš vidieť na fotografii vyššie? Určite nám daj vedieť v komentároch.

Nenechaj si ujsť
Bill Gates jedného dňa vstal o štvrtej ráno, aby napísal hru, konkurencia ho však úplne odrovnala

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
88%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
13%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]