Operačný systém Windows 10 zažíva momentálne obrovský záujem svetovej verejnosti. Používatelia pochopili, že Microsoft po dlhej dobe myslel hlavne na ich dobro, a tak pripravil systém, ktorý je takmer perfektný v mnohých dôležitých smeroch. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Softvérový gigant však svoj systém konštante vylepšuje aj po stránke dizajnu. V najbližšej dobe ale môžeš očakávať relatívne veľký dizajnový refresh, do ktorého sme dnes mohli nakuknúť aspoň formou dvoch teaserov. Project Neon je interné označenie pre tieto rozsiahle úpravy vzhľadu a dnešné informácie sa objavili počas streamu developerov Windowsu.

Windows 10zdroj fotografie: TheVerge

Noviniek je síce na teaseri nižšie možno pomenej, avšak gigant plánuje zväčša inovácie vstavaných aplikácií a modernejších animácií, ktoré môžu v konečnom dôsledku markantne vylepšiť dojem z používania. Najväčšie množstvo nových správ sa vraj dozvieme už počas veľkej konferencii v máji, no najnovší teaser z dnešného dňa toho odhalil rovnako dosť. Prostredie je skôr ladené to bielej s výrazným blur efektom v pozadí aplikácií.

Windows 10zdroj fotografie: TheVerge

A aké zmeny by si prijal vo Windowse 10 ty? Si radšej zástancom klasického dizajnu alebo preferuješ podobné vylepšenia, ako môžeš vidieť na fotografii vyššie? Určite nám daj vedieť v komentároch.

Nenechaj si ujsť
Bill Gates jedného dňa vstal o štvrtej ráno, aby napísal hru, konkurencia ho však úplne odrovnala

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
88%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
13%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]