Microsoft si je vedomý, že Windows 10 má obrovské nedostatky. Prednedávnom vydal aktualizáciu, ktorá pomohla zlepšiť výdrž batérie a priniesla aj vizuálnu zmenu aplikácie Kalendár. Po novom si spoločnosť priznala problém, ktorý používateľom mazal súbory a prináša aj riešenie, informuje TechRadar.

Microsoft uznal, že ide o veľký problém a zaviazal sa, že ho bude postupnými aktualizáciami riešiť. Kým sa tak stane, vypustil aspoň návod, podľa ktorého by mal problém zmiznúť. Systém Windows 10 KB4532693 bol vydaný 11. februára a hoci mal vyriešiť niekoľko bezpečnostných problémov, priniesol aj nové nedostatky.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Začali sa objavovať problémy, kedy z pracovnej plochy mizli súbory. Mnoho ľudí dávalo na internet sťažnosť, že od inštalácie aktualizácie všetky tapety, ikony a odkazy, ktoré nastavili alebo vytvorili, zmizli.

Podľa posledných informácií sa podarilo pracovníkom systémovej podpory zreplikovať tento problém a opraviť ho. Windows 10 z nejakého dôvodu vytvára dočasné používateľské konto, kde sa tieto zmiznuté súbory uchovávajú. Vytvorením nového miestneho účtu a následným prenosom údajov z dočasného účtu do nového by však mali byť údaje obnoviteľné späť.

Je to zdĺhavá metóda a aj tak nie je nikde potvrdené, že to daný problém vyrieši. Objavujú sa komentáre, kde ľudia zisťujú, že ich súbory úplne chýbajú a nemôžu ich nájsť ani v dočasnom používateľskom účte.

Aj tieto informácie potvrdzujú, že Microsoft nie je spokojný s aktuálnou verziou svojho systému a usilovne pracuje na jeho opravách. Niet sa čomu čudovať, keďže sa z každej strany hrnú informácie o jeho nedokonalostiach a aj to dáva dôvod „windowsákom“ migrovať na operačný systém macOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP