Softvérovému gigantovi, spoločnosti Microsoft, sa začína čím ďalej, tým viac dariť aj v predaji hardvéru. Teda aspoň v divízií počítačov a notebookov, ktoré sa napriek svojej vyššej cene tešia skutočne veľkej obľube používateľov z celého sveta.

Je teda pochopiteľné, že sa gigant z Redmondu snaží túto obľubu využiť vo svoj prospech a zároveň potešiť fanúšikov novým notebookom. Ten bol dnes oficiálne odhalený na akcii v New Yorku, pričom sa má jednať o priamu konkurenciu pre Chromebook Pixel. Surface Laptop, ako znie celý názov novinky, ponesie 13,5-palcový dotykový PixelSense displej s FullHD rozlíšením a pomerom strán 3:2. Ten bude v zloženom stave v kontakte s látkou príjemnou na dotyk, ktorá bude obkolesovať celú klávesnicu. Váha celého zariadenia nemá presiahnuť 1,5 kg. Všetky komponenty budú implementované v hliníkovom tele s hrúbkou 14,5 mm, ktorá sa postupne zvažuje až k 10 mm.

zdroj fotografie: Twitter/WalkingCat

zdroj fotografií: Twitter/WalkingCat

Nenechaj si ujsť
Najnovší herný titul Star Wars dostal grafický mód. Ešte žiadna hra nevyzerala takto dobre!

V útrobách majú pracovať najnovšie procesory Intel Core i5 a i7. Tie zabezpečujú dostatok výkonu na vykonávanie všetkých potrebných činností. Zároveň sú ale šetrné k batérií, ktorá vďaka tomu zvládne napájať Surface Laptop až po dobu 14,5 hodín. Softvérový gigant si neodpustil poznámku na svojho najväčšieho konkurenta a suverénne prehlásil, že jeho najnovší laptop je rýchlejší ako MacBook Pro s i7-čkou. Už spomínaný materiál pri klávesnici má nielen dizajnové, ale i funkčné opodstatnenie. Na konštrukcii notebooku totižto nenájdeš žiadne otvory a zvuk z reproduktorov tak bude prechádzať priamo cez tento netradičný materiál.

Minimalistický a čistý dizajn narúšajú len konektory, pričom sa dostalo aj na klasický USB konektor, mini DisplayPort, 3,5 mm audio jack a Surface napájací konektor. Po softvérovej stránke je novinka vybavená upravenou verziou systému Windows 10 s označením S, ktorá bude schopná spustiť iba aplikácie z Windows Storu. Surface Laptop bude vynikať aj výdržou batérie, ktorá má byť podľa Microsoftu až 14 hodín. Macbooky od Apple tak majú prvú poriadnu „Windowsovú“ konkurenciu vo výdrž batérie.

zdroj fotografie: Twitter/WalkingCat

Pôjde tak predovšetkým o zariadenie určené na prehliadanie internetu a multimédií, avšak bude naň, samozrejme, možné nainštalovať aj klasickú verziu tohto operačného systému. Základná verzia obsahujúca 4 GB RAM a 128 GB interné úložisko sa začne predávať už dnes za cenu 999 dolárov, čo je približne 915 €. Novinka od Microsoftu je tak až o 300 dolárov lacnejšia ako základná verzia Macbook Pro, ktorý začína na 1299 $.

zdroj fotografií: Microsoft

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP