Už od Windowsu 8 interagujeme s týmto operačným systémom úplne inak, ako tomu bolo v niekoľkých iteráciách systému predtým. Microsoft s novou aktualizáciou Windows 10 stavia do úzadia aj dôležitú súčasť Ovládacieho panelu, čím nás chce prinútiť k využívaniu nového dizajnu, informuje Windows Latest.

Microsoft už od čias Metro dizajnu kraľujúceho vo Windows 8 núti pristupovať k nastaveniam systému dvomi spôsobmi. K dnešnému dňu možno vykonávať zmeny systému skrz špeciálne prispôsobenú ponuku nastavení, ale aj naďalej cez tradičný Ovládací panel.

Práve druhý spôsob je postavený na historických komponentoch systému, na ktoré sú dlhodobí používatelia zvyknutí, a tak sa aj v prípade Windowsu 10 tešia obrovskej obľube. Októbrový update (20H2) však mení, akým spôsobom pristupujeme k Systémovým informáciám počítača.

Zdroj totiž uvádza, že nová aktualizácia mení poslanie kontextovej ponuky Vlastnosti pri kliknutí na ikonu Tento počítač. Zatiaľ čo donedávna sme týmto mohli vyvolať staršiu obrazovku o základných informáciách počítača, októbrový update nás presunie rovno do nastavaní s novým dizajnom.

Microsoft zatiaľ staršiu ponuku neodstránil

Stará ponuka systémových nastavení je aj naďalej dostupná v systéme, kedy ju však Microsoft pred nami šikovne skryl. To iba nahráva myšlienke, že spoločnosť sa s aktuálnym Windowsom 10 ešte stále nevie odpútať od historických súčastí, ustanovených v operačnom systéme pred dekádami.

Pôvodný vizuál informácií o systéme tak po októbrovou update môžeš dosiahnuť nasledovne:

  • Otvor Ovládací panel pomocou vyhľadávania v ponuke Štart
  • V políčku, kde vidíš cestu k nastaveniam nakopíruj výraz „Control Panel\System and Security\System“ a stlač Enter

FonTech

Aktualizácia zároveň zmenila pristupovanie k informáciám aj skrz manuálne kliknutie na ponuku Systém v Ovládacom paneli, ktorá ťa rovnako prenesie na novú podobu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom