Možnosť rýchleho spustenia Windows 10 je automaticky povolené na zariadeniach s týmto systémom. Funkcia, ktorá poskytuje rýchlejšie spustenie počítača, by však mohla byť dôvodom, ktorý zabraňuje správnemu nainštalovaniu aktualizácií, informuje Windows Latest.

V poslednej dobe sa začalo objavovať stále viac a viac problémov s aktualizáciami Windowsu. Nevyskytovali sa síce u všetkých používateľov, no takmer pri každej aktualizácii sa chyba objavila niektorým používateľom. Mnohých taktiež trápili problémy s nesprávnou inštaláciou aktualizácie.

Ako píše Microsoft na svojom webe, po vypnutí počítača nemusia byť aktualizácie do systému nainštalované správne alebo dokonca vôbec. K tomuto správaniu dochádza vtedy, keď je povolená funkcia rýchleho spustenia. Funkcia je v predvolenom nastavení povolená vždy, ak je k dispozícii a je navrhnutá, aby umožnila počítač rýchlejšie spustiť.

Rýchle spustenie je funkcia, ktorá sa prvýkrát objavila vo Windows 10 a jej cieľom bolo urýchlenie zapnutia počítača. Kombinuje vlastnosti uspatia (hibernácie) a vypnutia, aby poskytlo trochu rýchlejšie naštartovanie systému. Ako informuje CNET, Windows pri aktívnom rýchlom spustení uloží systémové informácie do súboru. Keď potom počítač zapneme, Windows namiesto bootovania systému „od nuly“ spustí obnovenie počítača z uloženého súboru.

Ak je teda povolená funkcia rýchleho spustenia, nespracujú sa čakajúce operácie služby Windows Update. Bez úplného vypnutia nebudú čakajúce operácie spracované, v dôsledku čoho sa tieto inštalácie aktualizácie nedokončia. Úplné vypnutie nastane až po reštartovaní počítača.

Jednou z možností, ako dosiahnuť správnu inštaláciu aktualizácie, je reštart počítača. Druhou možnosťou je vypnutie funkcie rýchleho spustenia. Microsoft však našťastie uviedol, že riešenie plánuje zakomponovať v budúcej verzii systému Windows.

Vypnutie funkcie rýchleho spustenia
 1. Vo vyhľadávaní zadaj „ovládací panel“
  Zobraziť celú galériu (5)
  Fontech/Peter Šabo
 2. Vpravo hore daj vyhľadávať „možnosti napájania“
  Zobraziť celú galériu (5)
  Fontech/Peter Šabo
 3. V ľavom menu klikni na „Vybrať akcie pre tlačidlá napájania“
  Zobraziť celú galériu (5)
  Fontech/Peter Šabo
 4. Klikni na „Zmeniť momentálne nedostupné nastavenia“
  Zobraziť celú galériu (5)
  Fontech/Peter Šabo
 5. Odznačíš možnosť „Zapnúť rýchle spustenie“ a klikneš na „Uložiť zmeny“
  Zobraziť celú galériu (5)
  Fontech/Peter Šabo

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom