Súčasné webové prehliadače predstavujú rýchle nástroje s množstvom funkcií. Na druhej strane je však stále väčším problémom vysoká spotreba batérie či čelkové zaťaženie systému a s ním spojené zníženie výkonu. Podľa portálu Windowslatest sa práve tento problém snaží pomocou nového nápadu vyriešiť spoločnosť Microsoft.

Podľa Microsoftu by mohlo byť efektívnym riešením to, aby streamovaný multimediálny obsah nebol naďalej ukladaný do vyrovnávacej pamäte. Dočasné ukladanie je totiž hlavným negatívom, ktoré následne vplýva na výdrž batérie, nakoľko je disk neustále aktívny, čím sa automaticky zvyšuje aj nežiadúca spotreba energie.

Navrhované riešenie

Hlavným problémom nebolo zistiť čo spôsobuje zvýšenú spotrebu energie či znížený výkon, ale prísť s konkrétnym nápadom, ako to vyriešiť. Microsoft sa teda posnaží zaistiť, aby streamovaný multimediálny obsah nebol dočasne ukladaný do vyrovnávacej pamäti disku. Napomôcť by tomu malo aj zistenie, či je počítač pripojený k zdroju energie, čím sa zabráni prevencii ukladania do vyrovnávacej pamäte.

Nenechaj si ujsť
Google pridal do vyhľadávania obrázkov nový prvok. Vraj uľahčí porovnávanie produktov

Testovanie potvrdilo zlepšenie

Neowin informuje, že spoločnosť už vykonala aj prvé testy, ktoré hovoria o určitom zlepšení. Súčasťou testovania bolo prehrávanie 5-minútového nešifrovaného mediálneho obsahu 5-krát za sebou. Počas testovania bola implementácia nového nápadu striedavo vypínaná a zapínaná. Celkové zlepšenie v konečnom výsledku predstavuje zníženú aktivitu zapisovania obsahu na disk o 309 KB/s.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom