Najpoužívanejší operačný systém počítačov a notebookov čakajú veľké vylepšenia. Microsoft už dávnejšie naznačoval, že sa snaží o lepšiu integráciu medzi smartfónmi a jeho Windowsom 10, čoho dôkazom majú byť aj pripravované novinky. Windows 10 v novej verzii umožní nielen zobraziť aktuálny obraz smartfónu, ale taktiež cez neho budú môcť používatelia volať svojim kontaktom.

Prepojenie medzi smartfónmi a počítačmi s Windowsom 10 nebolo doteraz podľa predstáv používateľov, ale ani Microsoftu. To sa však môže čoskoro zmeniť. Po vzore zariadení od Apple, ktoré medzi sebou spolupracujú naozaj skvelo, má prísť podobný systém aj od konkurencie. Prednedávnom spoločnosť vydala novú aplikáciu Your Phone, ktorá už dokáže zrkadliť obrazovku smartfónu na počítači s Windowsom 10. Čoskoro sa však objaví nová funkcia, ktorá používateľom prinesie aj volania.

Microsoft chystá veľké veci

Nástup tohto vylepšenia indikuje Windows 10 vo svojej verzii 19H1, ktorý podľa všetkého umožní ešte hlbšie prepojenie so smartfónmi. Telefonovať tak bude môcť každý aj spoza svojho počítača, pričom toto vylepšenie nebude nijako obmedzované hardvérom. Jednoduché zrkadlenie obrazu tak doplní užitočná možnosť, ktorú zrejme využijú nielen Androidy, ale aj iPhony. Po pripojení k počítaču bude možné prijímať hovory, ale aj vytáčať telefónne čísla či ukončiť prebiehajúce volanie. Samotný Microsoft však takéto vylepšenie ešte oficiálne nepotvrdil, no ukázať by ho mal už v ďalšom update.

Nenechaj si ujsť
Nová rada Surface od Microsoftu má na to, aby mohla narušiť dominanciu Apple na trhu

Popri tejto novinke sa v budúcnosti môžeme dočkať aj ďalších odvážnych riešení, ktoré odhalil portál ALumia. V jednom riadku screenshotu sa dokonca spomína možnosť, v ktorej by mal používateľ pre pokračovanie v hovore „zložiť zariadenie“. Môže sa jednať o prvý náznak toho, že so skladacími smartfónmi už ráta aj Microsoft. Táto informácia ale ostáva zatiaľ len hudbou budúcnosti, na ktorú si ešte počkáme. Dovtedy sa však bude redmontský gigant snažiť, aby bola spolupráca medzi Windowsom 10 a Androidom, respektíve iOS, čo najlepšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom