Rok 2018 je pomaly na konci a pre svet technológií bol výnimočným z viacerých dôvodov. Rýchlosť  vývoja technológie ide neskutočným tempom vpred a prero očakávame, že rok 2019 prinesie znova výrazné inovácie či novinky hneď vo viacerých oblastiach.

Práve kvôli tomu už viaceré spoločnosti usilovne pracujú na rôznych zariadeniach, ktoré predstavia v nadchádzajúcom roku. Jednou z takýchto spoločností je aj Microsoft, ktorý najnovšie pracuje na kamerách pre Xbox a Windows.

Prečítajte si tiež!
LG predstavilo projektor, ktorý si ľudia ihneď obľúbili. Na premietanie mu stačí pár centimetrov od steny

Návrat funkcie Kinect?

S informáciou, že Microsoft údajne plánuje predstavenie nových webkamier v roku 2019 najmä pre Windows 10 a Xbox One prišiel Paul Thurrott. Objaviť by sa teda mali hneď dve nové kamery. Prvá by bola venovaná systému Windows 10 a hlavnou funkciou bude podpora rozpoznávania tváre v rámci Windows Hello. Druhá kamera bude kompatibilná s konzolou Xbox One a prinesie späť funkciu Kinect. Tá umožní automatické prihlásenie sa do účtu vďaka rozpoznaniu tváre.

Konkrétne technické parametre očakávaných kamier zatiaľ nie sú známe, no s najväčšou pravdepodobnosťou budú disponovať podporou 4K rozlíšenia. Na bližšie špecifikácie a dátum predstavenia si ešte budeme musieť chvíľu počkať.

V neposlednom rade však prichádzajú ešte plány spoločnosti o vytvorení špeciálneho fotoaparátu, ktorý by bol venovaný najmä firmám. Ten by zrejme disponoval rovnakým senzorom ako to bude v prípade Surface Hub 2S. Doteraz sa Microsoft neodvážil pre vydanie vlastnej kamery na rozpoznávanie tváre pre stolové počítače a firmy sa tak spoliehali na alternatívne riešenia v podobe iných spoločností, ako Razer, Logitech či Creative.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom