Spoločnosť LG si na koniec roka pripravilo pre fanúšikov poriadne prekvapenie. Predstavená bola druhá generácia laserového 4K projektora, ktorý prichádza s výrazne zmeneným dizajnom a technológiou, ktorá umožňuje premietať zo vzdialenosti len 5 cm do steny.

Začiatkom tohto roka na konferencii CES 2018 bola predstavená prvá generácia 4K laserového projektora, ktorý ponúkol fantastické špecifikácie, čo sa už o jeho cene nedalo povedať. Ako sa zdá, spoločnosti LG sa nechcelo čakať do ďalšej konferencie a svojim fanúšikom prinieslo predčasný vianočný darček. Druhá generácia 4K projektora CineBeam HU85L prináša úplne odlišný dizajn a funkcie.

Premietanie už 5 cm od steny!

Stará verzia s netradičným vertikálnym tvarom sa zrejme nestretla s dobrým ohlasom, preto LG vsadilo na klasiku a nová generácia prináša o čosi tradičnejší hranatý tvar, ktorý je vhodnejší do domácnosti. Čo je však veľkou novinkou, je technológia Ultra Short Throw (UST), ktorá umožňuje projektoru premietnuť až 90″ obraz už z dvoch palcoch od steny, čo je po prepočte len 5 centimetrov. V prípade potreby premietať až 120″ obraz, projektor to dokáže zo vzdialenosti približne 18 centimetrov, čo je rovnako perfektná hodnota, s ktorou sa nemôže len tak hocikto pochváliť.

Čo sa týka ostatných špecifikácii, niektoré si spoločnosť nechala pre seba, no niektoré sú už teraz známe. LG HU85L ponúkne jas až 2500 ANSI lumenov, rozlíšenie 4K a z pohľadu konektivity mu nechýba USB port, Ethernet či HDMI konektor. Chýbať by nemala ani podpora ThinQ AI, čiže umelej inteligencie, ktorá rozoznáva hlasové príkazy a používateľovi navrhuje ďalší obsah, ktorý by si mohol prezrieť. Projektor už obsahuje niekoľko predinštalovaných aplikácií, väčšinou na stream (Netflix, HBO…).

Prečítaj si tiež
LG zájde pri vývoji mobilných fotoaparátov do extrémov. Patentovalo si fotoaparát so 16 objektívmi

Cena zatiaľ nebola zverejnená a rovnako ani dátum vydania. K rozsiahlejšiemu predstaveniu zrejme dôjde na CES 2019, ktoré sa bude konať už o niekoľko týždňov. No čo sa týka ceny, počítať treba rádovo tisícami, nakoľko predchádzajúca generácia stála približne 3000 dolárov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom