Ešte pred pár týždňami bola októbrová aktualizácia pre nový Windows 10 terčom kritiky kvôli zásadným chybám, ktoré ovplyvnili fungovanie mnohých počítačov. Neskôr sa však vývojárom podarilo problémy vyriešiť a vydať funkčnú verziu, ktorá sa začala šíriť medzi počítače. Spoločnosť sa však rozhodla, že Windows 10 vo verzii 1809 pretlačí medzi používateľov nasilu, no aj tento agresívny prístup je možné obísť.

Všetko to začalo aktualizáciou článku KB4023814, v ktorom Microsoft upravil podmienky aktualizácie Windowsu 10. Jednoducho povedané, pokiaľ beží počítač používateľa na Windowse 10 vo verzii 1507, 1511, 1607, 1703, alebo 1709, systém automaticky vyhľadá aplikáciu Windows 10 Update Assistant, ktorá sa postará o stiahnutie najnovšej októbrovej aktualizácie. Pred inštaláciou verzie 1809 však systém potrebuje súhlas používateľa.

Nanútená októbrová aktualizácia

Microsoft tak týmto spôsobom začal pristupovať k aktualizáciám počítačov omnoho agresívnejšie než tomu bolo donedávna. Omnoho horšie by však bolo, ak by nútil aktualizovať systém s chybnou verziou 1809, ktorá by pri nútenom update narobila ešte väčšie problémy. Aktualizovaný článok KB4023814 bol vydaný práve počas týchto Vianoc, teda 24. decembra. Po spustení procesu aktualizácie sa používateľovi ukáže podobné okno, ktorým je možné spustiť inštalačný proces. Stále sa však dá tejto nútenej aktualizácii vyhnúť.

Nenechaj si ujsť
Ďalšia veľká aktualizácia Windows 10 vylepší funkciu, ktorú snáď každý z nás v živote aspoň raz skritizoval

Pokiaľ je v Histórii aktualizácií počítača uvedená aj aplikácia Windows 10 Update Assistant, alebo update 4023814, je možné tohto asistenta aktualizácií odinštalovať pomocou niekoľkých krokov. Jedným zo spôsobov je tento príkaz:

  • C:\Windows10Upgrade\Windows10UpgraderApp.exe/ForceUninstall“

Taktiež môžeme manuálne vymazať tieto súbory:

  • C:\Windows\Updateassistant“
  •  „C:\Windows10upgrade“

Pokiaľ nie je možné tieto dva súbory odstrániť, je potrebné spustiť Správcu úloh, zavrieť procesy „UpdateAssistant.exe“ a „Windows10UpgraderApp.exe“. Potom môžeme spomínané súbory odstrániť. Pokúšal sa aj tebe Microsoft týmto spôsobom nanútiť novú októbrovú aktualizáciu Windowsu 10?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom