Nová veľká aktualizácia systému Windows 10 by mala prísť v apríli 2019. Spolu s novými funkciami a ďalšími vylepšeniami ponúkne aj opravený a vynovený nástroj na riešenie problémov.

V apríli 2019 je naplánovaný príchod novej objemnej aktualizácie pre Windows 10 s označením 19H1. Tá by mala priniesť množstvo noviniek vrátane odľahčených tém, vylepšeného nástroja na vystrihovanie či vylepšenia a opravu nástroja na riešenie problémov. Tento nástroj je súčasťou každej verzie systému Windows 10 a slúži ako pomocník pri oprave chýb, akými sú nefunkčné sieťové pripojenie či nefungujúci audio adaptér.

Microsoft tvrdí, že nástroj dokáže väčšinu problémov opraviť a vyriešiť automaticky použitím rôznych konkrétnych zmien potrebných pre normálne fungovanie systému. Po novom dostane nástroj nové nastavenia odporúčaného riešenia problémov. Tie umožnia napríklad automaticky opraviť kritické problémy bez zásahu používateľa.

Nové nastavenia ponúknu tri druhy správania nástroja pre riešenie problémov

Nové nastavenia nástroja pre riešenie problémov budú dostupné cez ponuku Štart – Nastavenia – Ochrana osobných údajov – Diagnostika a pripomienky. Po novom bude možné nastaviť tri možnosti – Opraviť problémy bez opýtania, Povedz mi, keď sa problémy vyriešia a Opýtaj sa ma pred vyriešením problému. Nový spôsob má za úlohu poskytnúť rady a opraviť problémy, ak ich používateľ povolí.

Ak je napríklad vybranaá prvá vyššie spomenutá možnosť, systém automaticky vyrieši problémy tým, že použije všeobecné riešenia, ako je obnovenie predvolených nastavení určitých služieb či aplikácií. Ak je vybraná druhá alebo tretia možnosť, systém zobrazí rôzne návrhy na riešenie problémov a bude potrebná manuálna akcia. Systém môže používateľa požiadať o vypnutie rôznych nastavení v prípade neočakávaného pádu aplikácií alebo o obnovenie predvolených nastavení aplikácií.

Nástroj na riešenie problémov sa bude dať vypnúť

Pokiaľ je však používateľ skúsený a opravu systému chce viesť vo vlastnej réžii, nástroj na riešenie problémov bude môcť úplne vypnúť jediným kliknutím. Nastavenia odporúčaného riešenia problémov sú však užitočné a dokazujú, že Microsoft tvrdo zapracoval na jeho zefektívnení. Ako však bude fungovať v skutočnosti sa dozvieme až v apríli nasledujúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom