Microsoft pred niekoľkými dňami vypustil medzi používateľov operačného systému Windows 10 novú aktualizáciu, ktorú, žiaľ, sprevádza hneď niekoľko problémov.

Verzia Windowsu 10 s označením KB453599 je pre Microsoft nemalým tŕňom v oku, no vyzerá to tak, že spoločnosť si je svojho pochybenia vedomá a pracuje na jej oprave, píše portál Windows Latest. Aktualizácia KB4535996 nesie so sebou viacero neduhov. Ide najmä o:

  • Nestabilnosť systému – základné programy ako Manažér úloh alebo Prehliadač súborov konštantne mrznú a padajú
  • Dlhé spúšťanie operačného systému – Manažér úloh odhaľuje, že systém nevyužíva dostupné zdroje systému, a tak je čas od zapnutia systému až po konečné prihlásenie do Windowsu niekoľkonásobne dlhší
  • Častý výskyt Blue Screen of Death – generické správy odkazujúce na klasickú hlášku ,,Váš počítač narazil na problém a je potrebné ho reštartovať“ bez ďalšieho vysvetlenia
  • Zredukovaný výkon – okrem tradičnejšieho spomalenia v rámci Windowsu, niektorí hráči pocítili pokles FPS v hrách a sekanie audia

Microsoft sa k tejto aktualizácii oficiálne vyjadril tu, kde radí používateľom manuálne odinštalovanie aktualizácie KB4535996 a následne reštartovanie systému, čo by malo vyriešiť problém aspoň dočasne. Microsoft takisto všetkých uisťuje, že na oprave usilovne pracuje a nový, funkčný update bude dostupný v polovici marca.

Nenechaj si ujsť
Procesory od Intelu trápi vážna bezpečnostná chyba. Nedá sa takmer opraviť

Smutné na celom probléme aktualizácie je, že Windows už niekoľko opráv za posledné dni vydal, no ako sme ťa v našom článku informovali, zatiaľ čo niektoré nedostatky Microsoft zaplátal, iné vyplávali na povrch. Asi najtragickejším prípadom aktualizácie bolo miznutie súborov, pre ktoré Microsoft poskytol dočasné a hlavne nešikovné riešenie, kedy si užívatelia mali vytvoriť sekundárny profil, no ani v tom prípade nešlo o stopercentné východisko.

Microsoftu sa však musí uznať, že aj napriek chybovosti je ochotný sa za svoje skutky postaviť a okamžite na nich pracovať. Navyše, technologický gigant v rámci aktualizácie KB4535996 dohliada aj na viaceré staršie verzie operačných systémov, popísané na tejto adrese.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom