S príchodom minuloročnej novembrovej aktualizácie Windows 10 vo verzii 1909 priniesol Microsoft do vyhľadávania v rámci Prieskumníka nové funkcie. Tie, žiaľbohu, vykazovali niekoľko otravných problémov, ktoré však teraz opraví nová aktualizácia.

Portál Windows Latest poukázal na snahy Microsoftu, ktorý sa za pomoci novej aktualizácie snaží opraviť niekoľko nepríjemných problémov s vyhľadávaním v rámci Prieskumníka vo Windows 10.

Funkcie, ktoré pokazili vyhľadávanie

Microsoft sa za pomoci tejto aktualizácie snažil opraviť chyby vo vyhľadávaní a ponúknuť rýchlejší a hladší priebeh vyhľadávania. Zároveň pridal aj vyhradené používateľské rozhranie s náhľadom súborov, ktoré malo zobraziť aj webové návrhy a hlavne ponúknuť atraktívnejší náhľad súborov uložených na lokálnom disku či v lokalite OneDrive.

Zobraziť celú galériu (3)
Vyhľadávanie v rámci Prieskumníka. Zdroj: Screenshot/Windows 10 verzia 1909

Výsledky vyhľadávania sa mali zobrazovať v rozbaľovacej ponuke vrámci sekcie vyhľadávania Prieskumníka, pričom sa zároveň ukladala história vyhľadávania. Niekoľko používateľov však malo s vyhľadávaním problémy.

To Microsoft vyriešil v niektorých prípadoch zablokovaním vyhľadávacieho panela a zrušením funkcie po kliknutí pravým tlačidlom myši, čím zabránil používateľom rýchlo odstrániť históriu vyhľadávania.

Nenechaj si ujsť
Aktualizácie Windows 10 prejdú veľkou zmenou. Radikálne sa zmení ich fungovanie a počet

Aktualizácie opravia problémy

Niektorí používatelia sa tiež sťažovali na problémy so spoľahlivosťou vyhľadávacieho poľa Prieskumníka, vrátane problému, ktorý spôsoboval, že vyhľadávací panel prestal reagovať po vykonaní viacerých vyhľadávaní. Aktualizácia označená ako KB4559004 pre verzie 1909/1903 čoskoro konečne prinesie opravu týchto problémov.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/Windows 10/Windows Latest

Navyše bude znovu obnovená funkcia kliknutia pravým tlačidlom myši pre odstránenie histórie vyhľadávania. Práve odstránenie tejto funkcionality bolo najviac kritizované medzi používateľmi. Microsoft tiež chystá obdobnú opravu chýb aj pre systémy Windows 10 vo verzii 2004 v niektorej z nasledujúcich aktualizácií.

Aktualizácie opravia aj niekoľko nasledujúcich chýb vrámci Prieskumníka:

  • Oprava problému, ktorý spôsobí, že Prieskumník prestane pracovať, keď používatelia prehľadávajú adresáre nespracovaných obrázkov a podobných typov súborov
  • Oprava problému, ktorý spôsobí, že sa UWP aplikácie zatvoria pri neočakávanom reštarte Prieskumníka
  • Oprava problému nefungujúceho náhľadu .msg súborov v Prieskumníku, keď je nainštalovaná aplikácia Outlook pre stolné počítače

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom