Vyše stovku oficiálnych obchodov Microsoftu, ktoré sú rozmiestnené najmä v USA, má doplniť ďalší, tentoraz ale konečne aj v Európe. Spoločnosť je údajne veľmi blízko k tomu, aby uzatvorila dohodu na prenájom priestorov na lukratívnej adrese v Londýne. Ak všetko klapne, jedného zo susedov bude tvoriť aj veľký konkurent. 

Adresou nového obchodu sa má stať ulica Regent Street v obchodnej štvrti Oxford Circus, ktorá sa nachádza v samotnom srdci Londýna. Microsoft usiluje o uzatvorenie dohody na desaťročný prenájom priestorov, kde by mal nahradiť predajcu oblečenia a doplnkov United Colors of Bennetton. Microsoft má údajne veľmi blízko k podpisu zmluvy, no rokovania stále nie sú ukončené a nič teda nie je isté.

Konkurent bude hneď vedľa

Ak sa Microsoftu nakoniec podarí otvoriť obchod na plánovanej adrese, tak je otázne, ako to bude so susedskými vzťahmi. Len 75 metrov od miesta totiž sídli aj vlajková predajňa Apple. Konkurenti budú mať teda k sebe doslova na skok. Microsoft sa pokúšal otvoriť vlastný obchod vo Veľkej Británii aj v roku 2013, vtedy však nezískal priestory, o ktoré sa zaujímal. Technologický gigant má okrem USA svoje oficiálne predajne aj v Kanade, Austrálii a v Portoriku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom