Smartfóny Lumia, ktoré patrili pod spoločnosť Microsoft, sa na trhu už dlhšiu dobu nenachádzajú. Dôvodom bola slabá predajnosť, za čo mohol hlavne operačný systém Windows Phone, ktorý nemal proti Androidu a iOS šancu presadiť sa. No ako to vyzerá, radu Lumia čaká veľký návrat.

Aj keď predajnosť zariadení Lumia nebola nijak oslnivá, používatelia ktorí smartfón vlastnili patrili medzi najspokojnejších. Nebyť slabej podpory vývojárov a tým pádom malého počtu aplikácií, mohlo sa všetko vyvíjať inak. No podľa istej komunikácie so zástupcom Microsoft Store to vyzerá tak, že ešte v tomto roku zažijú smartfóny Lumia veľký návrat.

Stávka na istotu

Z komunikácie sa dá jasne vyčítať, že Microsoft pracuje na novom zariadení, ktorý však nebude poháňaný Windowsom, ale technologický gigant staví na istotu a smartfón príde s operačným systémom Android. Po predošlých skúsenostiach je toto rozhodnutie viac než logické a mohlo by spoločnosti priniesť nemalý úspech. Už aj tak Microsoft zarába na Androide nemalé peniaze vďaka veľkému podielu duševného vlastníctva na platforme. Telefón s Androidom sa tak zdá byť realitou.

Nenechaj si ujsť!
Microsoft predstavil svoj najlacnejší tablet doteraz. Trúfa si konkurovať aj oveľa drahším hráčom

No napriek tomu, že takéto zariadenie dáva zmysel, zatiaľ sa neobjavili žiadne ďalšie  správy o ňom. Hovoria o ňom len slová nejakého obchodného zástupcu, ktoré koniec koncov nemusia nič znamenať. Takýto pracovníci sa zväčša venujú predaju aktuálnych zariadení a zvyčajne sú často tými poslednými, ktorí sú o nových zariadeniach oboznámení. Veríme však, že pracovník má pravdu a Microsoft tak skutočne predstaví ešte v tomto roku svoj vlastný smartfón so systémom Android.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom