Spoločnosť Microsoft dosiahla historický úspech, keď za fiškálny rok 2018 vykázala historický zisk. Rovnaký rekord prekonali aj príjmy z herného priemyslu, za čo môže hlavne jedna populárna hra.

Microsoft je jedna z najväčších spoločnosti na svete. Jej zakladateľ Bil Gates, ktorý je najbohatším človekom na Zemi, má dôvod na oslavu. Za posledný fiškálny rok totiž dosiahla historicky najvyššie príjmy, ktoré presiahli hranicu 110 miliárd dolárov. Prvýkrát tak bola prekonaná hranica 100 miliárd ročne. Historicky sa tiež zvýšili príjmy z herného priemyslu, ktoré dosiahli výšku 10 miliárd dolárov.

Zvýšený záujem o hranie hier

Ide tak o 39 % nárast, oproti rovnakému obdobiu v minulom roku. V oblasti softvéru a služieb Xbox vzrástli tržby o 36 %. Veľký podiel na tom mali tituly tretích strán a to predovšetkým súčasný fenomén Fortnite. Zvýšené výnosy tak zvýšili  záujem spoločnosti o to, aby zvýšila úsilie v podnikaní v tejto oblasti. Zároveň podporila šéfa Xboxu Phila Spencera, ktorému poskytla väčší priestor pri realizácii.

Dobrým príkladom snahy Microsoftu v oblasti hier je služba Xbox Game Pass. Za 10 dolárov mesačne poskytuje neobmedzený prístup k stovkám hier pre Xbox One. Služba bola spustená v júni minulého roka a jej najväčším trhákom je to, že sa tam nachádzajú aj tie najnovšie tituly a to hneď v ten deň, ako sa hra dostane do predaja.

Microsoft sa tiež snaží konkurovať známej streamovacej platforme Twitch. Je ním služba Mixer a aj keď nie je tak populárna, spoločnosť sa pýši vysokou lojálnosťou používateľov. Rovnako tak podporuje ako počítače, tak aj Xbox či zariadenia s Androidom a iOS. Pokračuje tiež v investíciách na službe Xbox Live. V priebehu štvrťroku to bolo 57 milióna aktívnych používateľov.

Nenechaj si ujsť!
Microsoft zmenil svoje rozhodnutie ohľadom spojenia Xboxu a virtuálnej reality

Každý hráč má možnosť zadarmo sa pripojiť k tejto službe, no je nutné, aby mal zaplatenú službu Xbox Live Gold, ktorá prináša prémiové funkcie, možnosť multiplayera a stojí 60 dolárov ročne. Z toho všetkého budú ťažiť hlavne hráči. Konkurencia je v tomto segmente veľká a tak je jasné, že rôzne spoločnosti sa budú predbiehať, aké funkcie a možnosti prinesú používateľom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom