Z času na čas spoločnosti vydajú nie úplne vydarený produkt trpiaci výrobnými chybami. Takýmito produktami sú aj početné gamepady od Microsoftu, v prípade ktorých však spoločnosť už čelí súdnemu sporu, informuje Eurogamer.

Ako píše portál VCG, Microsoft čelí obvineniu už od apríla tohto roka, kedy sa obrovská základňa používateľov začala sťažovať na problémy s „driftujúcimi“ analógmi na početných typoch gamepadov. Októbrová aktualizácia sťažnosti dopĺňa dva nové kúsky, ovládače Elite Series 1 a 2.

Aký je to „driftujúci“ analóg?

Nielen gamepady Xboxu trpia často vstavanou chybou analógov, kedy ovládač registruje pohyby aj bez toho, aby si sa ho dotkol. Najznámejšou kauzou sú chybné Joy-Cony Nintenda Switch, kedy bola spoločnosť obvinená z produkcie výrobku určeného na neskoršie poškodenie.

Obvinenie popisuje problém Elite gamepadov ako výrobnú chybu potenciometra slúžiaceho ako snímač fyzického pohybu analógu a jeho následného pretavenia do softvérovej akcie. Problém registrovania fantómových pohybov spôsobuje použitý lubrikant, spôsobujúci ošúchanie, a tým pádom aj deformovanie okolitého materiálu.

Lubrikat spôsobujúci opotrebovanie materiálu ukázaný v dokumentoch žaloby (Zdroj: VGC)

Hlavným predmetom žaloby však nie je samotná chyba, ale postavenie spoločnosti k problematike. Microsoft totiž aj napriek vedomej chybe predáva periférie, ktoré v prípade najvyššej Elite rady dosahujú cenu až na hranici 160 eur.

Microsoft navyše odmieta opravovať gamepady bez poplatku. Sťažnosť charakterizuje Elite periférie nasledovne: „Microsoft láka spotrebiteľov na zakúpenie Xbox ovládačov tým, že ich definuje ako najlepšie na trhu, zlepšujúce herný zážitok, pričom gamepady Elite označujú za najpokročilejšie a najpresnejšie ovládače na svete.“

Nenechaj si ujsť
Microsoft vybabral s Apple. Našiel možnosť, ako dostať službu xCloud aj na iOS

Po zohľadnení „driftovacieho“ problému je tak jasné, že Microsoft najmä s poslednou časťou tvrdenia zavádza konzumetov, čo spolu s neochotou priznania viny a absencie akéhokoľvek zákazníckeho servisu pramení v obrovský problém, na ktorý môže spoločnosť nepekne finančne doplatiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom