Aplikácie od Microsoftu budú predinštalované aj na smartfónoch Lenovo, giganti sa dohodli na spolupráci

banner-note-7Americký gigant, spoločnosť Microsoft, dnes oznámila spoluprácu s Lenovom, pričom zmenu priamo pocítia aj používatelia. Populárne aplikácie od Microsoftu budú implementované do smartfónov od Lenova už v niektorej z najbližších aktualizácií systému. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Medzi tieto aplikácie patrí kancelársky balík Office, Skype a cloudové úložisko OneDrive. Prítomnosť týchto aplikácií môžeme vidieť napríklad aj na Samsungoch a dokonca v najbližšej dobe budú aj na smartfónoch Xiaomi. Presné detaily spolupráce samozrejme, nepoznáme a sú zahalené rúškom tajomstva. Microsoft sa v poslednej dobe dosť angažuje v softvérovej oblasti, no po ústupe z výroby smartfónov je tento krok pochopiteľný. S najväčšou pravdepodobnosťou budú medzi sebou tieto dve spoločnosti zdieľať patenty a licencie.

Lenovo Vibe X3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

lenovo-vibe-x3-recenzia-nahlad

TIP: Xiaomi a Microsoft si začnú navzájom pomáhať. Skype a Office budú odteraz súčasťou MIUI

Lenovo, ako jeden z najväčších hráčov na trhu v Číne, je výbornou príležitosťou pre americkú spoločnosť, aby priniesla svoje služby aj na tento progresívny trh, ktorý je suverénne najväčší na svete. Microsoft vo svojej správe ešte dodal, že okrem smartfónov Lenova budú aplikácie predinštalované aj na zariadeniach z úspešnej línie Moto, ktoré si však zakladajú práve na „čistote“ Androidu.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]