V kategórii fitnes náramkov si teritórium dokázalo dlhé roky ochrániť Xiaomi svojimi lacnými a funkciami nabitými náramkami Mi Band. Teraz sa na trhu črtá silný konkurent. OnePlus ukázalo svoj prvý fitnes náramok, ktorý sa ponáša na Mi Band, pričom ponúka za dostupnú cenu množstvo užitočných možností. Zatiaľ je dostupný len pre Indiu, informuje fórum XDA-Developers.

Náramky Xiaomi Mi Band sa po svete preslávili najmä vďaka svojim nízkym cenám a radom užitočných funkcií vhodných pre šport, ale aj počas nosia za bežného dňa. Zdalo sa, že v tomto smere nemá tento model konkurenciu. Hoci sa mnohé iné spoločnosti snažili napodobniť známe Mi Bandy, stále ostávali vo svojom segmente jednotkou na trhu. To sa ale môže zmeniť.

Na indickom trhu sa totiž objavuje rival od spoločnosti OnePlus, ktorý dizajnom a funkciami pripomína práve spomenutý náramok od Xiaomi. A opäť sa aj tu stretávame s dostupnou cenovkou. Zatiaľ nie je známe, kedy by sa táto novinka objavila aj na globálnom trhu. Poďme sa však pozrieť na to, čo ponúka.

Vlastným fitnes náramkom chce očariť aj OnePlus

Základom je jednoduchý dizajn remienka a samotného tela, v ktorom sa ukrývajú všetky potrebné komponenty. Informácie pre používateľa zobrazuje relatívne veľký farebný AMOLED displej s uhlopriečkou 1,1″ a s rozlíšením 126 x 294 pixelov. Panel taktiež pokrýva celé spektrum farebnej škály P3. Pod obrazovkou sa ešte nachádza logo výrobcu, aby bolo jasné, že sa nejedná o žiaden Mi Band od Xiaomi.

Podobne ako tento model je aj nový OnePlus Band nabitý radom skvelých funkcií určených pre monitorovanie zdravia používateľa, pritom poskytuje aj sledovanie rôznych športových aktivít. Srdcový tep dokáže merať optický snímač, ktorý dopĺňa aj senzor pre meranie hladiny kyslíka v krvi, spolu s 3-osovým akcelerometrom a gyroskopom.

Všetko pritom napája 100 mAh batéria s 2-týždňovou výdržou na jedno nabitie. Celé telo náramku je uložené v nápadne podobnom náramku, ktorý prichádza hneď v niekoľkých farebných verziách aj v duálnom farebnom vyhotovení. Na výber je tak mandarínkovo-sivý, námornícky modrý alebo klasický čierny remienok.

Poteší vlastnosťami, výbavou aj nízkou cenou

S takouto hardvérovou výbavou potom novinka dokáže monitorovať nielen srdcový tep a kyslík v krvi, ale aj množstvo spálených kalórií, prejdených krokov, či monitorovať spánok. Celkovo má vo výbave sledovanie aktivity pri 13 rôznych športoch, od cyklistiky, cez beh, až po plávanie alebo dokonca aj kriket a jógu. Ochranu pred vniknutím vody a prachu mu zaisťuje certifikácia IP68.

Okrem tohto však nový OnePlus náramok podporuje ovládanie prehrávania hudby, notifikácie či prichádzajúce hovory a samozrejmosťou je už synchronizácia s OnePlus smartfónmi a režim pre nájdenie telefónu. Kompatibilný je však s ktorýmkoľvek smartfónom fungujúcim s Androidom 6.0 alebo novším, ktorý má nainštalovanú aplikáciu OnePlus Health.

Aby toho nebolo málo, používateľ má k dispozícii aj čiastočnú kustomizáciu domovskej obrazovky, pre ktorú si môže zvoliť rôzne ciferníky, podobne ako na posledných generáciách náramku Mi Band. S takouto výbavou a funkciami ho výrobca predstavil zatiaľ len pre indický trh za zhruba 28 € a neskôr ho môže priniesť aj na globálny trh, kde však môže byť dostupný za mierne odlišnú cenu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom