Toto bude divoké. Pripravovaný veľkofilm režiséra Rolanda Emmericha Moonfall sa práve predstavil svojou prvou ukážkou, v ktorej sa Mesiac vychýlil zo svojej obežnej dráhy a nekontrolovane sa rúti k Zemi. To znamená len jedno – totálny kolaps našej civilizácie.

Veľkorozpočtová novinka predstaví katastrofické udalosti pred dopadom Mesiaca, ale tiež snahu vedkyne NASA Jo Fowlerovej (Halle Berry) kataklizme zabrániť. Bývalá astronautka má totiž riešenie na záchranu života a vysiela do vesmíru tím astronautov.

Apokalyptický film vo svojom prvom traileri síce neodhaľuje, v čom spočíva riešenie katastrofy, naznačuje však, že za vychýlením Mesiaca z obežnej dráhy môže mimozemská entita, ktorej prítomnosť je predstavená v závere traileru.

V hlavných úlohách sa v novinke predstavia držiteľka Oscara Halle Berry (Ples príšer), Patrick Wilson známy z hororovej série Insidious alebo tiež herec John Bradley, ktorého si väčšina divákov pamätá ako bojazlivého Samwella z fantasy hitu Hra o tróny.

Režisér na správnom mieste

Film režisérsky zastreší Roland Emmerich a pravdepodobne neexistuje tvorca, od ktorého by sme podobný film videli radšej. Hollywoodsky veterán má na svedomí viaceré vydarené katastrofické veľkofilmy ako Deň po tom či 2012, postaral sa aj o akčné snímky Deň nezávislosti, Godzilla či Útok na biely dom. Povedané v krátkosti – priprav sa na totálnu deštrukciu a efektný kinozážitok.

Čítal si už? 
Oficiálne potvrdené. Expendables 4 sú na ceste, vrátia sa slávni svalovci a pribudne krásna Megan Fox

Emmerich zároveň bude pracovať s jedným z najväčších rozpočtov vo svojej kariére – nakrúcanie filmu malo zhltnúť až 140 miliónov dolárov.

Peniaze sa však režisérovi nezháňali ľahko, za novinkou totiž nestojí žiadne z veľkých hollywoodskych štúdií a finančná podpora musela prísť z viacerých zdrojov. Moonfall tak podľa Deadline predstavuje najväčší nezávislý film vo filmovej histórii.

Premiéra Moonfall je naplánovaná na 4. februára budúceho roka. V rovnaký deň sa do kín chystá aj Morbius či filmový Uncharted inšpirovaný slávnou hernou sériou, konkurencia pre apokalyptickú snímku teda nebude najslabšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú