Keď nemecká automobilka predstavila prvého zástupcu G-línie, zrejme netušila, že sa z neho raz stane legendárne SUV. Dizajnéri sa držali „krabicového“ dizajnu, no technológie v jeho útrobách sa prispôsobovali trendom. Mercedes-Benz G550 pre rok 2019 ukázal v Detroite svoje najnovšie inovácie, ku ktorým na palube pribudol aj digitálny asistent podobný Alexe.

Terénne SUV G-línie od nemeckého Mercedesu malo svoju premiéru približne už pred 40 rokmi a za ten čas prešlo značným procesom vývoja. Ostré hrany nahradili jemnejšie zaoblenia, no celkový dojem mohutného majestátu mu stále právom patrí. Počas tých desaťročí sa zákazníci značky mohli stretávať s rôznymi verziami, ktoré do „géčkových“ modelov prinášali rôzne novinky. Rovnako naň automobilka nezanevrela ani v tomto období. Počas autosalónu v Detroite totiž predstavila svoj najnovší remake tohto modelu, ktorý prekoná všetkých svojich predchodcov.

„Krabica“ s výbavou vlajkových lodí

Bohatí zákazníci, ktorí vyžadujú od auta poriadnu silu pre prejazd terénom, ale tiež dávku luxusu, si pri výbere nového SUV-čka volia často práve modely G-línie od nemeckého Mercedesu. Ich oči už v budúcom roku poteší nová G550-ka, ktorá sa svojou výbavou doťahuje na vlajkové lode radu „S“. Toto mohutné monštrum s dávkou retro dizajnu odkazuje na svojich dávnych predchodcov. S vylepšenou výbavou však teraz pohodlne zapadne medzi tie najmodernejšie automobily sveta. 

Nenechaj si ujsť
V tomto Mercedese zaplesá srdce motoristu aj technologického nadšenca. Je totiž takmer dokonalé

Nemecký výrobca doň vložil množstvo moderných prvkov a technológií, na ktoré majiteľ narazí najmä pri pohľade do interiéru. Klasické budíky boli vymenené za dva obrovské TFT displeje, ktoré sú dôkazom vyspelosti desaťročia starého modelového radu. Z modernej výbavy mu nechýba ani nový digitálny asistent MBUX, ktorý skutočne funguje a svojim správaním pripomína Alexu od Amazonu. Krásne obrazovky, prémiové materiály a luxus, ktorý len tak niekde nenájdeme má však aj svoju tmavú stránku. Nachádza sa totiž v SUV-čku, ktoré je pre každodenné jazdenie v preplnených mestách extrémne nepraktické.

Keď za z off-roadu stane symbol luxusu

Napriek nepriazni reality sa Mercedes-Benz nevzdal a svojim majetnejším zákazníkom tak ponúkne nadupaného nemeckého „medveďa“, ktorý si dokáže poradiť aj s náročnejším terénom. Množstvo funkcií určených práve pre prejazd v takomto prostredí ale väčšina majiteľov nikdy ani len nevyužije. Jazdenie v blate, prudké stúpanie do kopcov a prekonávanie prekážok boli výsadou jeho starších predchodcov z dôb minulých.

Nová G550-ka je dnes určená prevažne ako nástroj pre luxusné cestovanie na pohodlnom asfalte, čo by jeho starší súrodenec spred 40 rokov mohol považovať za urážku. Raz darmo, svet sa mení a aj z takéhoto SUV sa môže stať vlajková loď pre najmajetnejších. Tu ale Mercedes-Benz ešte neskončil. Nemci majú totiž v zálohe verziu „AMG“, ktorá dodá tomuto stroju ešte brutálnejší výkon.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom