banner-redmi-4aS príchodom nového typu USB konektorov prišlo okrem jednoduchšieho používania aj jedno riziko. Reverzibilné USB-C konektory síce lákajú na jednoduché obojstranné zapájanie, no pri nekvalitnom prevedení môžu predstavovať nebezpečenstvo.

Ak totiž kábel odberá príliš veľa energie alebo je zapojený zle, môže poškodiť tvoj gadget, či už ide o smartfón, notebook, alebo tablet. Pre nás je však zatiaľ ťažké zistiť, ktorý kábel je bezpečný a ktorý nie je. Problematikou USB-C káblov sa zaoberá známy technik od Google, Benson Leung. Na starosti má testovanie veľkého množstva káblov a zisťuje, či spĺňajú všetky bezpečnostné štandardy. Novinka od Satechi ale sľubuje sledovanie bezpečnosti káblov naozaj pre každého.

TIP: Google sa možno pokúsi zablokovať rýchle nabíjanie v smartfónoch, ktoré nezodpovedajú USB-C štandardu

Po pripojení na koniec kábla a do testovaného zariadenia ti ukáže, aké napätie, prúd a prebiehajúci prúd vchádza, respektíve vychádza zo zariadenia. Pre lepšiu predstavu ako tento merač energie funguje, určite nahliadni do videa vyššie. Ak by sa funkčnosť tohto merača potvrdila aj odborníkmi, rozhodne by sa jednalo o skvelú pomôcku pre kontrolu bezpečnosti reverzibilných USB Type-C káblov. Tento gadget si môžeš objednať priamo zo stránky Satechi za 28 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP