banner-mi-note-2Všetci používatelia si obľúbili rýchle nabíjanie v smartfónoch alebo tabletoch, nakoľko ide o veľmi užitočnú vec, ktorá nás dokáže „zachrániť“ v poslednej chvíli, kedy potrebujeme rýchlo nabiť svoje zariadenia pre ďalšie používanie. Avšak, má to jeden háčik, ktorý sa chystá Google riešiť.

Mnohé zariadenia s funkciou rýchleho nabíjania vyžadujú aj špeciálne adaptéry, aby ho mohli využiť naplno. Nie je pravidlom, že každý, kto si kúpi nové zariadenia, dostane v balení aj adaptér, ktorý je špecializovaný na rýchle nabíjanie. Obyčajne takého adaptéry obsahujú vo svojom balení iba high-end zariadenia. Majiteľom lacnejších smartfónov tak neostáva nič iné, len si zaobstarať iný, neoriginálny adaptér. Google však chce prísť s univerzálnym a bezpečnejším riešením. Riešenie spočíva v univerzálnom rýchlom nabíjaní. Môže sa teda jednať o rovnaké riešenie, aké využívajú napríklad najnovšie Pixely, aby sa tak zamedzilo používaniu neoriginálnych nabíjacích adaptérov, ktoré častokrát pracujú s neštandardným napätím.

google-pixel-6

Táto informácia o podpore adaptérov, ktoré musia spĺňať USB-C štandard, sa objavila v najnovšom dokumente o kompatibilite pre Android Nougat. Je tak pravdepodobné, že v budúcnosti bude Google vyžadovať od všetkých zariadení s USB Type-C portom plnú podporu pre tieto nabíjacie adaptéry. To by mohlo zabrániť v používaní ďalších neoriginálnych adaptérov. Neznamená to, že potom gigant vylúči akúkoľvek podporu rýchleho nabíjania.

oneplus-3-dash-charge-fotka

Rýchlonabíjanie Dash Charge vo OnePlus 3

 Ide skôr o bezpečnostné opatrenie, aby vplyvom vyššieho napätia v neoriginálnych adaptéroch nedochádzalo k poškodzovaniu batérie, prípadne k jej vznieteniu. Výbuchy batérií vplyvom rýchleho nabíjania sú však ojedinelé, no v dnešnej dobe sa snažia výrobcovia adaptérov pomocou rýchleho nabíjania vyťažiť z batérii skutočne ich maximum, pričom tie pracujú za hranicou svojich možností. Preto nie sú nabíjacie adaptéry tretej strany vždy natoľko bezpečné ako tie štandardné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP