Menej známa automobilka Nikola Motors predstavila nový pick-up, ktorým chce konkurovať Tesle Cybertruck. Nový model Badger bude dostupný ako elektrické vozidlo, tak aj v kombinácií s vodíkovými článkami, ktoré majú zabezpečiť kombinovaný dojazd až 1000 kilometrov – píše Engadget.

Nové elektrické vozidlá sa objavujú ako huby po daždi a to nie len v Európe, ale aj na iných trhoch. Konkrétne v Severnej Amerike bude onedlho cesty brázdiť nový Badger od Nikola Motors, ktorý má všetky predpoklady k tomu, aby mohol podkúriť Tesle Cybertruck. Pre mnohých ľudí bude rozhodujúcim faktom aj celkový vzhľad vozidla, ktorý v prípade Bageru jednoznačne vyhráva.

Vrátane vybudovania nových staníc

Pick-up vozidlá sú v Amerike veľmi obľúbené a preto sa niet čomu čudovať, že medzi prvými osobnými vozidlami značky je práve toto vozidlo. Vzhľad však nie je jedinou premennou, ktorou chce Badger zaujať. Základný výkon vozidla je 455 koní, pričom krátkodobo môže vyvinúť výkon až 906 hp. Pozoruhodný je aj krútiaci moment, ktorý je viac ako 1200 Nm, čo sa pri takomto type vozidla nesmierne hodí. Zrýchlenie z 0 na 100 je 2,9 sekundy, vďaka čomu toto vozidlo môže konkurovať aj superšportom.

Napriek tomu, že ide o elektrické/hybridné vozidlo, ktoré vo všeobecnosti nie sú určené na ťahanie prívesov či ťažkých nákladov, Nikola Badger zvládne za sebou utiahnuť viac ako 3,5 tony. Najvyššia verzia Cybertrucku pritom zvládne ešte o tonu viac.

Ako bolo spomenuté, vozidlo bude dostupné v elektrickej verzii, aj v kombinácii elektrina/vodík. V prvom prípade je dojazd vozidla obmedzený na 480 kilometrov, no ak sa k tomu pripojí vodíkový pohon, maximálny dojazd sa predĺži až na takmer 1000 kilometrov. Nakoľko aj USA trpí nedostatkom týchto staníc (na Slovensku sa nenachádza ani jedna), spoločnosť Nikola Motors plánuje vybudovať po celom území 700 nových tankovacích staníc.

Nikola Motor Company

Oficiálne predstavenie so spustením objednávok je naplánované na september 2020, kedy sa koná udalosť Nikola World 2020. Zatiaľ je na oficiálnej stránke spustená možnosť registrácie, ktorá potencionálneho záujemcu včas upozorní na nové informácie. Cena vozidla a ani dostupnosť na iných trhoch zatiaľ nebola oznámená.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom