banner-pro-6Spoločnosť Meizu naďalej pokračuje vo svojej nepredvídateľnej stratégii. Dnes sme sa tak dočkali predstavenia dvoch noviniek, ktoré svojou výbavou rozhodne veľkú dieru do sveta neurobia, no o to lepšie vyznieva ich konečná cena. Jedna z noviniek dokonca ponúka na dnešné pomery kompaktný 5-palcový displej.

Obe predstavené novinky prichádzajú s rovnakým dizajnovým spracovaním a líšia sa od seba jedine rozmermi. Predná strana noviniek ponúka odolné sklo s 2.5D zaoblením, pod ktorým je situované hardvérové tlačidlo mTouch. To odkáže plniť viacero funkcií a zároveň slúži aj ako snímač odtlačkov prstov. Bočné hrany zariadenia sú vyrobené z kvalitného hliníka, ktorý dodáva zariadeniam potrebný luxus. Novinky taktiež na zadnej strane disponujú odolným sklom, ktoré opäť ponúka 2.5D zaoblenie hrán.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Meizu U10

Kompaktná novinka, ktorá prichádza s vyššie zmieneným 5-palcovým displejom, rozhodne dokáže zamiešať karty v nižšej strednej triede. Displej je typu IPS a dosahuje FullHD rozlíšenie. Výkon tomuto zariadeniu dodáva doposiaľ nešpecifikovaný procesor od spoločnosti MediaTek, ktorý má až 8 jadier. Tie spolupracujú s 2 GB pamäte RAM a 16 GB interným úložiskom, respektíve s 3 GB pamäťou RAM a 32 GB internou pamäťou, keďže sú k dispozícií až dve pamäťové verzie smartfónu. Meizu U10 ďalej ponúka 2760 mAh batériu, ktorá sa skrýva pod hliníkovo-sklenou unibody konštrukciou. Ľavý horný roh zadnej strany nesie 13 MPx fotoaparát spolu s prisvetlovacou LED diódou. Na prednej strane poteší 5 MPx selfie kamera.

Meizu U20

Na sruhú stranu Meizu U20 ponúka rozmernejší 5,5-palcový displej, ktorý dosahuje rovnako FullHD rozlíšenie. O dostatok výkonu sa postará opäť 8-jadrový procesor, ktorému budú robiť spoločnosť rovnako veľké úložiská. V hre je teda verzia s 2 GB pamäte RAM a 16 GB internej pamäte, a taktiež aj verzia s 3 GB RAM pamäte, a s 32 GB interným úložiskom. Fotografické parametre zostali taktiež nezmenené. Meizu U20 ponúkne 13 MPx fotoaparát vzadu a 5 MPx selfie snímač vpredu. Zadnému fotoaparátu bude taktiež dopomáhať LED blesk. Zväčšené rozmery so sebou, našťastie, priniesli aj väčšiu, 3260 mAh batériu, ktorá bez pochýb zabezpečí zariadeniu solídnu výdrž na jedno nabitie.

Obe zariadenia budú dostupné vo viacerých farebných vyhotoveniach. Konkrétne sa môžeme tešiť na bielu, čiernu, zlatú, ale i ružovo-zlatú verziu. Záujemcovia v Číne majú opäť dôvod na radosť, keďže zariadenia budú dostupné už od 18. septembra. Meizu U10 bude v nižšej pamäťovej verzii stáť 133 € a v tej vyššej 159 €. Väčší „kolega“ si vypýta o niečo vyššiu sumu. V slabšej verzii dosahuje čiastku 146 € a najvyššej verzii okolo 173 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom