Jeden z popredných čínskych výrobcov smartfónov, Meizu, dlhé roky svoje smartfóny osadzoval neslávne známymi MediaTek čipsetmi. Meizu to však tento rok plánuje zmeniť a dočkať by sme sa mohli ich prvých smartfónov s najpopulárnejšími mobilnými procesormi. Medzi nimi sa objaví aj nadchádzajúci Meizu Pro 7.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Meizu a Qualcomm až donedávna neboli práve najlepší kamaráti. Dokonca medzi nimi prebehlo niekoľko súdnych sporov, ktoré ich však napokon udobrili. Spoločnosti sa konečne dohodli a ich spolupráca je v plnom prúde. Naznačujú to staršie, ale aj novšie správy pochádzajúce z čínskych zdrojov. Prvé ovocie má táto spolupráca priniesť v treťom kvartáli roka 2017, kedy má Meizu na pláne oficiálne predstaviť svoje prvé Snapdragon smartfóny.

Meizu Pro 7

Jeden z konceptov Meizu Pro 7

zdroj fotografie: Weibo

Prvým by mal byť smartfón strednej triedy, ktorý bude poháňať čipset Qualcomm Snapdragon 626. Najnovšie informácie však hovoria aj o vlajkovom modeli s čistokrvným high-end procesorom, Snapdragonom 835. Ním má byť práve Meizu Pro 7, no výkonný procesor nie je všetko, čo má pre záujemcov ponúknuť. Jeho predná strana bude pokrytá displejom so zahnutými hranami, zatiaľ čo o špičkové fotografie sa postará duálny fotoaparát umiestnený vzadu.

Meizu MX6 v medzinárodnej verzii za najnižšiu cenu

Ďalšie detailnejšie špecifikácie očakávaného Meizu Pro 7 zatiaľ známe nie sú. Koncom minulého roka sa k nám však dostal plán s okruhmi predstavenia nových smartfónov, pričom Pro 7 by mohlo svoj oficiálny debut zažiť v júni.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]