Každý pravý fotograf nám dá za pravdu, že bežné smartfóny sú vhodné maximálne tak na príležitostné fotenie. Najmä medzi vlajkovými loďami sa však nájde zopár kúskov, pred ktorými „smekajú“ klobúky dole aj skúsenejší fotografi. 

Testovaním kvality fotoaparátov u smartfónov sa zaoberá už známy a prestížny tím testerov DxOMark. Na ich stránke sa nachádza rebríček smartfónov podľa najlepšieho výsledku. Aj keď mnohí si môžu myslieť, že ho obsadzujú iba smartfóny známejších značiek, nájde sa medzi nimi aj niekoľko čínskych. Aby sme boli presnejší, prvé tri miesta spomedzi čínskych značiek obsadzuje Huawei P10, Huawei Mate 9 a Meizu Pro 6S. Smartfónom s najlepším skóre (90) je aktuálne HTC U11 a pod ním sa ešte nachádza Google Pixel (89), HTC 10 (88) či Samsung Galaxy S8. Ceny všetkých menovaných zariadení sa pritom pohybujú nad hranicou 400 €.

meizu pro 6s
zdroj fotografie: Meizu

Nenechaj si ujsť
Meizu Pro 6S je tu! Prináša so sebou väčšiu batériu aj optickú stabilizáciu fotoaparátu

Teda až na menej známe Meizu Pro 6S, ktoré sa dá získať aj za menej ako 280 €. Práve tento „Číňan“ v teste fotoaparátu DxOmark získal úctyhodných 85 bodov, čo je vzhľadom na jeho cenu priam perfektné skóre. Jeho najsilnejšou stránkou je 12 MPx snímač s clonou f/2.0, 4-osovou optickou stabilizáciou obrazu, PDAF & laserovým zaostrovaním a zaujímavým bleskom. Tvorí ho totiž 10 LED diód usporiadaných do kruhu.

meizu pro 6s
zdroj fotografie: DxOMark

DxOMark vyzdvihuje najmä excelentné zachytenie detailov vo vonkajšom prostredí a veľmi dobré vyváženie expozície v nočných podmienkach. Dynamický rozsah je tiež dobrý a Meizu Pro 6S tak vie vytvárať úctyhodné fotografie takmer v akomkoľvek osvetlení.


zdroj fotografie: DxOMark


zdroj fotografie: DxOMark

Kúpiť Meizu Pro 6S za 277 €

Meizu Pro 6S je vybavené procesorom MediaTek Helio X25, ktorý obsahuje až 10 jadier taktovaných na 2,5 GHz. Nádherné fotografie ti zobrazí 5.2-palcový Super AMOLED displej s FullHD rozlíšením, ktorý však zobrazuje aj operačný systém Android 6.0 Marshmallow a nadstavbu Flyme 5.6. Je v ňom dokonca použitá technológia 3D Touch, ktorá má na starosti citlivosť displeja na tlak.


zdroj fotografie: Meizu

Pre plynulý chod celého systému a multitaskingu je k dispozícii slušná 4 GB pamäť RAM a pre osobné súbory či aplikácie je zas dostupné 64 GB úložisko. O výdrž sa potom stará batéria o kapacite 3060 mAh. Nechýba snímač odtlačkov prstov, rýchle nabíjanie či DualSIM funkcionalita. Za koľko si teda Meizu Pro 6S môžeš kúpiť? Popri potulkách na AliExpresse sme narazili na ponuku predajcu, ktorý ho predáva za cenu od 277 €. Dal by si mu šancu už len kvôli fotoaparátu?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP