banner-pro-6
Spoločnosť Meizu poznáme skôr ako výrobcu zariadení pre strednú triedu, no taktiež sa pokúša aj o modely, ktoré by sa zaradili o triedu vyššie. Na poslednej konferencii prišla spoločnosť s novým, vylepšeným modelom, Meizu Pro 6S. Ten so sebou prináša mnoho vylepšení, ku ktorým patrí aj optická stabilizácia obrazu spolu s novým fotografickým snímačom.

O pripravovanej novinke od Meizu sa hovorilo už týždne. Špekulovalo sa aj o použití procesora Exynos 8890, od ktorého spoločnosť nakoniec upustila. Dnešné predstavenie nového top modelu Meizu Pro 6S tak upresnilo všetky informácie a výbavu, ktorú ponúka. Novinka so sebou prináša veľa vylepšení, za ešte nižšiu cenu ako jeho predchodca, Meizu Pro 6, no po dizajnovej stránke sú si oba modely veľmi podobné. Telo smartfónu je vyrobené z kvalitného kovu. Tento krásny dizajn bol dosiahnutý použitím špeciálnych postupov a obrábania na CNC strojoch, po ktorých nasledovalo 3D a nano tvarovanie. Celý proces výroby konštrukcie bol zavŕšený špeciálnym pieskovaním, aby sa dosiahlo hladkého povrchu. Hmotnosť zariadenia sa zastavila na hodnote 163 gramov s hrúbkou len 7,3 mm, čo sú podobné údaje ako pri predchodcovi. Vylepšenia, ktoré Meizu urobilo, sú teda skryté vo vnútri smartfónu.

MEIZU PRO 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu-pro-6sNový Pro 6S prichádza na trh v niekoľkých farebných prevedeniach, ktoré ho robia ešte atraktívnejším. Na výber bude zo štyroch farebných kombinácií: mesačná strieborná, ružovo zlatá, oceľovo sivá a farba zlatého šampanského. Prednú stranu zariadenia výrobca vybavil krásnym 5,2″ AMOLED displejom s jemným FullHD rozlíšením, ktorý ponúkne kontrast až 10000:1, s jasom skvelých 350 nitov a vďaka jemnému 2,5D zakriveniu padne do ruky naozaj každému. Skvelou funkciou displeja, ktorú Meizu Pro 6S zdedil po staršom bratovi, je aj „3D Touch“ funkcia, ktorá sa ako prvá objavila pri zariadeniach od Apple.

Meizu Pro 6 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

meizu-pro-6s-oficialne

Najväčšie úpravy novinky sa však odohrali pod kapotou. K tým hlavným patrí vylepšený snímač fotoaparátu. Tu spoločnosť nahradila predchádzajúci 21 MPx snímač Sony IMX230 novým IMX386 s rozlíšením 12 MPx, z ktorých má každý pixel veľkosť 1,25 mikrónov. Nový snímač s clonou f/2.0 dovolí zariadeniu zachytiť fotografie vo vyššej kvalite ako doteraz a to aj pri zhoršenom svetle. Fotoaparát ponúkne tiež také inovácie ako je fázové a laserové zaostrenie, okrúhly LED blesk, nulové oneskorenie uzávierky a novinkou je použitá 4-osová optická stabilizácia, vďaka ktorej bude video perfektne plynulé a zachytiť momentku v skvelej kvalite tak nebude problém. Po softvérovej stránke ponúka výrobca pri fotografovaní aj špeciálne režimy, ktoré potešia každého mobilného fotografa. Nezabudlo sa ani na predný fotoaparát, ktorý milovníkom selfie fotiek ponúkne rozlíšenie 5 MPx.

meizu-pro-6s-oficialne-2

Po výkonovej stránke nový Meizu Pro 6S prichádza s procesorom MediaTek Helio X25, ktorý uzatvára dohady o integrácii Exynosu 8890. Procesor je zložený až z desiatich jadier. Pri takom veľkom počte jadier prichádza na rad otázka o prehrievaní zariadenia. Tú však spoločnosť Meizu vyriešila a dokonca znížila teplotu čipsetu o 3,5 °C. S procesorom spolupracuje operačná pamäť s kapacitou až 4 GB. Vnútorné úložisko ponúkne pre používateľa a jeho aplikácie, fotografie a videá kapacitu 64 GB, ktorú však nie je možné rozšíriť pomocou MicroSD kariet. Čerstvo predstavenej novinke nechýba ani známa FlymeOS nadstavba.

meizu-pro-6s-oficialne-3

Meizu nezabudlo svoj nový top model vybaviť kvalitnou konektivitou, ku ktorej patrí aj technológia VoLTE pre krištáľovo čisté hovory. Vo výbave ďalej nájdeme aj Bluetooth 4.1, ktorý umožňuje rýchlejší prenos súborov, väčší dosah a dvojpásmové Wi-Fi zabezpečí kvalitné pripojenie na internet. V predchádzajúcom modeli spravilo Meizu veľkú chybu, keď model Pro 6 vybavilo malou, iba 2560 mAh batériou. To sa však pri vylepšenej S-verzii zmenilo a zariadenie teraz dokáže s 3060 mAh kapacitou batérie pracovať aj celý deň. Pri nabíjaní dokáže 24 W nabíjačka znova rýchlo doplniť energiu batérie.

meizu-pro-6s-oficialne-5

Spoločnosť si novinku cení na 360 €, čo je dokonca nižšia cena ako pri predstavení staršieho Pro 6. Rozdiel 11 € však zatiaľ spoznajú len v domovskej Číne, keďže toto je cena pre obyvateľov z najľudnatejšej krajiny sveta.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom