Čínski výrobcovia postupom rokov dokázali, žesú schopní vyrábať naozaj kvalitné smartfóny každej kategórie. Spomedzi množstva výrobcov sa do pozornosti zákazníkov dostalo aj Meizu, ktoré všetkých presvedčilo, že si medzi silnou konkurenciou zaslúži svoje miesto. Spoločnosť v závere roka 2016 priniesla špičkový model Pro 6 Plus, ktorý je teraz dostupný za neporovnateľne nižšiu sumu. 

Meizu postavilo úspech svojej vlajkovej lode Pro 6 Plus na kovovom základe konštrukcie, ktorá už po prvom uchopení urobí na používateľa skvelý dojem. Tento kúsok však mal tú smolu, že už nestihol zapadnúť do trendu bezrámikových smartfónov. To mu ale na kráse vôbec neuberá. Celokovová konštrukcia na prednej stene obsahuje veľký 5,7″ Super AMOLED displej z dielne Samsungu, ktorý mu doprial 2K rozlíšenie. Navyše si majitelia toho modelu môžu vychutnať aj radu skvelých možností, spomedzi ktorých najviac vynikne technológia 3D Touch, či Always On Display.

Kúpiť perfektné Meizu Pro 6 Plus za 173 €
Zľavový kupón: 2BGM6P

Fotografiami prekvapí aj v dnešných dňoch

V dobách, keď obrazovka nevypĺňala celú prednú časť smartfónov sa pod ňou teda našlo miesto aj pre snímač odtlačkov prstov. Ten je implementovaný priamo v domovskom tlačidle, pričom používateľa do systému pustí už mihnutím oka. Nad obrazovkou sa však ešte našiel priestor pre ďalšie snímače a predný fotoaparát, a to bez akéhokoľvek výrezu v displeji. Selfie maniakov tak poteší prítomnosť 5 MPx fotoaparátu, ktorý výsledne fotky ešte upraví aj pomocou režimu skrášlenia.

Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský/FonTech

Zadná kovová stena však nesie omnoho zaujímavejší snímač, ktorý dosahuje rozlíšenie 12 MPx, clonu f/2.0 a s natáčaním 4K videa pri 30 snímkach za sekundu nemá žiaden problém. Kvalitný obraz videa zabezpečuje aj 4-osová optická stabilizácia objektívu. V nočných podmienkach navyše zadnému fotoaparátu asistuje až 10 LED diód v kruhovom usporiadaní pod objektívom. Nie je to však len povrch či fotoaparáty, kde Meizu Pro 6 Plus svojho času vyniklo.

Dostatok výkonu priamo od Samsungu

Prekvapenia sa skrývajú aj pod kapotou, kde tento model ponúka skvelý procesor taktiež od Samsungu. Výrobca sa v tomto prípade umúdril a miesto MediaTeku nevhodného pre túto vlajkovú loď siahol po čipe s označením Exynos 8890 s 8 jadrami. Ten pri výpočtových úlohách kooperuje so 4 GB operačnou pamäťou RAM a grafické úlohy hravo zvláda akcelerátor Mali-T880 MP10.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Meizu Pro 6 Plus nie je až tak známe, no zaslúži si oveľa viac slávy

Všetok hardvér napája energia z 3400 mAh veľkej batérie, ktorej samozrejme nechýba podpora technológie rýchleho nabíjania. Meizu Pro 6 Plus teda na jedno nabitie zvládne bez problémov celý pracovný deň, o čom sme sa presvedčili aj my počas testovania. Všetky skvelé dojmy z tejto vlajkovej lode teda nájdeš v našej recenzii, ktorá je jedinou na tento smartfón na Slovensku.

meizu pro 6 plus
Zobraziť celú galériu (1)
Kristián Hrušovský/FonTech

Žiaden smartfón samozrejme nie je dokonalý a aj toto Meizu má svoje nedostatky, respektíve jeden hlavný. Niektorým používateľom môže chýbať prítomnosť 800 MHz LTE pásma. Vzhľadom na perfektnú cenu a skvelú výbavu mu to rozhodne dokážeme prepáčiť. Takáto vlajková loď v čase svojej premiéry niesla síce príjemnú cenu 400 €, no teraz ju môže záujemca získať takmer za pár drobných. Meizu Pro 6 Plus sa totižto teraz predáva po uplatnení kupónu 2BGM6P len za smiešnych 173 €. Pri doručení však treba rátať s možnosťou dodatočných poplatkov, ktoré výslednú sumu môžu mierne zvýšiť na aj tak stále skvelých 208 €.

Kupón môžeš v košíku uplatniť nasledovne:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom