Prehľad
Mobilná sieť

GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
HSDPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G LTE: 1800 / 2100 / 2600 MHz

Rozmery a hmotnosť

155.6 x 77.3 x 7.3 mm, 158 gramov

Displej

5,7-palcová kapacitná obrazovka, Super AMOLED technológia, 2560 x 1440 pixelov (QuadHD), 518 ppi, technológia pre ochranu zraku, maximálna svietivosť 630 nitov

Čipset

Samsung Exynos 8890
64 GB: Štyri jadrá 2.0 GHz Mongoose & štyri jadrá 1.5 GHz Cortex-A53
128 GB: Štyri jadrá 2.3 GHz Mongoose & štyri jadrá 1.6 GHz Cortex-A53
GPU: Mali-T880 MP10 / MP12

RAM

4 GB

Operačný systém

Android 6.0.1 Marshmallow, nadstavba Flyme 5 Global (stabilná), Flyme 6 Global (beta)

Pamäť

64 GB / 128 GB, čip UFS 2.0
V prípade 64 GB verzie je pre používateľa dostupných 59 GB

Fotoaparát

12 MPx, clona f/2.0, laserové & PDAF zaostrovanie, desať LED diód usporiadaných do kruhu
Video: 4K pri 30 fps, 1080p pri 30 fps, Slow-motion 720p pri 120 fps
Predný fotoaparát: 5 MPx, FullHD video, režimy skrášlenia

Konektivita

Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac, dual-band 2.4/5 GHz, Wi-Fi Direct, WiFi Display, hotspot
Bluetooth 4.1, GPS, AGPS, Glonass, USB Type-C, DualSIM

Batéria

3400 mAh, rýchle nabíjanie (z 15% na 90% za 55 minút)

Ostatné

Proximity senzor, akcelerometer, gyroskop, kompas, snímač odtlačkov prstov mTouch, notifikačná LED dióda

Plusy

+ Krásny dizajn a skvelo spracovaná konštrukcia
+ Takmer dokonalý AMOLED displej
+ Poriadny výkon
+ Perfektný systém
+ Bleskurýchly snímač odtlačkov

Mínusy

- Absencia 800 MHz LTE pásma a neskutočne pomalé prepínanie sietí
- Oneskorený zvuk v pozastavovanom videu
- Horšia kvalita nočných fotografií

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
8.6
Displej
9.0
8.8
Výkon
9.0
8.2
Operačný systém
10
8.4
Fotoaparát
7.5
6.7
Výdrž batérie
7.5
6.9
Zhodnotenie

Napriek tomu, že Meizu ako výrobca nie je až tak známy, vyrába veľmi kvalitné smartfóny. Narozdiel od ostatných vydáva smartfóny iba párkrát za rok a na ich kvalite si necháva poriadne záležať. Počas trojtýždňového testovania som jednoducho cítil, že výrobca sa nesnažil na žiadnom mieste šetriť a použil len tie najkvalitnejšie komponenty. Aj keď sa jedná o minuloročný smartfón, určite sa nad ním oplatí popremýšľať či dokonca uprednostniť pred novšími vlajkovými loďami.

8.8
Hodnotenie redakcie
7.9
Užívateľské hodnotenie
10 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Veľká časť čínskych výrobcov smartfónov má mnoho spoločných vlastností, kvôli ktorým sa im nedarí odlíšiť od konkurencie. Sledujem čínsky trh už dobrých pár rokov a všimol som si, že väčšina výrobcov vydáva nové smartfóny príliš často (a to s malými zmenami) a zákazníkov sa snažia nalákať najmä na zaujímavo znejúcu cenu.

Konštrukcia a výkon týchto smartfónov môže byť na dobrej úrovni, no väčšinou sa predsa len nízka cena musí v niektorých oblastiach prejaviť. Platí to skôr len pri menších čínskych výrobcoch. Výnimkami sú už známejšie mená ako Xiaomi, OnePlus, LeEco a… Meizu! Najviac z tejto štvorice vytŕča práve Meizu. Málokto ho pozná, smartfóny predstavuje iba párkrát za rok a na ich kvalite si necháva poriadne záležať. S cenami to však napriek tomu vôbec nepreháňa. Rozhodol som sa, že povedomie o tomto výrobcovi s veľkým potenciálom oživím a otestujem jeho aktuálny top model Meizu Pro 6 Plus. Keďže sa dá aktuálne zohnať za menej ako 330 €, jedná sa o veľmi zaujímavého kandidáta pri kúpe vlajkovej lodi.

Kúpiť Meizu Pro 6 Plus za 321 €
Kupón MEIZUPRO6PLUS64

Balenie: Nič viac, nič menej

meizu pro 6 plus

  • Meizu Pro 6 Plus
  • USB Type-C > USB A kábel
  • Čínsky adaptér
  • Spinka na otvorenie slotu pre SIM karty
  • Návody
  • VIP karta (použitie len pre servisné služby v Číne, pre nás nemá žiadny význam)
  • Redukcia na EU zásuvky (od iBuygou)

Poriadna dávka gracióznosti pri každom uchopení

meizu pro 6 plus

Tak ako niektorí čínski výrobcovia, aj Meizu sa rado inšpiruje dizajnom smartfónov s logom nahryznutého jablka. Minuloročnej Pro 6-ke mnoho ľudí pripisovalo podobnosť s iPhonom, ale väčšie Pro 6 Plus mi ho subjektívne nepripomína. Aj napriek tomu ale výrobca odviedol kus poctivej práce a dizajn Pro 6-ky Plus jednoducho nemá chybu. Všetky komponenty v sebe ukrýva kovové šasi, ktoré je na každom rohu krásne ohnuté a držanie zariadenia je tak nesmierne pohodlné. Všetky hrany sú tak krásne zaoblené, až som mal občas nutkanie si smartfón len tak prehmatávať v rukách. Jedinou prekážkou sú len mohutné rozmery kvôli 5.7-palcovému displeju. S tým by už ale mal budúci majiteľ počítať. Pochváliť ale musím hrúbku iba 7.3 milimetrov a prijateľnú hmotnosť 158 gramov.

meizu pro 6 plus

Pod sklom s vkusným 2.5D zahnutím je umiestnený už spomínaný displej, predný selfie fotoaparát, senzory, reproduktor pre hovory a tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov. Predná strana tak vyžaruje jednoduchosťou a neobsahuje žiadne ďalšie prvky. Bočné hrany a zadná strana nie sú oddelené, čo ešte viac uceľuje prvotriedny pocit zo smartfónu. Zapínanie/vypínanie displeja a ovládanie hlasitosti prebieha tlačidlami na pravom boku. Tie disponujú dobrou spätnou väzbou, takže ich nahmatanie či stláčanie mi počas testovania nerobilo žiadne problémy. Ľavý bok obsahuje iba slot pre SIM karty, a to konkrétne pre dve nanoSIM. Na rozšírenie úložiska microSD kartou tak môže budúci majiteľ smartfónu zabudnúť.

Na hornom boku si našiel miesto iba mikrofón a prvky na spodnej hrane sú rozmiestnené rovnako ako na iPhone 6s/6. Zľava doprava sa teda nachádza 3.5 mm jack, ďalší mikrofón, USB konektor typu-C a mriežka pre hlavný mono reproduktor. Po obrátení zariadenia sa mi naskytol pohľad na ďalšiu časť podareného majstrovského diela. Zadnej strane dominuje 12 MPx hlavný fotoaparát spolu s LED bleskom a logom Meizu. Už pri staršej Pro 6-ke kolega vychválil riešenie predelov pre antény a pri Pro 6 Plus môžem jeho slová len zopakovať. Pozdĺž hornej i dolnej časti sa tiahne biely plastový predel, ktorý perfektne zapadá do celkového dizajnu a zbytočne nenarúša pocit zo smartfónu.

AMOLED displej na nezaplatenie

meizu pro 6 plus

Už keď som prvýkrát zariadenie uviedol do prevádzky, ihneď mi bolo jasné, že sa pozerám na Super AMOLED displej od Samsungu. Konkrétne sa jedná o 5.7-palcový panel s jemným 2K rozlíšením. Táto konfigurácia zaručuje krásne sýte farby, bezchybné pozorovanie uhly a nemožnosť spozorovať čo i len jediný pixel voľným okom. Vyváženie jasu taktiež nie je na zlej úrovni. Maximálna hodnota v pohode stačí na dobrú čitateľnosť počas slnečných dní, no s minimálnym jasom som nebol úplne spokojný. V nočných podmienkach sa síce s displejom dá pracovať, ale na druhej strane som testoval už aj smartfóny s oveľa lepším minimálnym jasom.

Keď som smartfón s vypnutým displejom položil na stôl, automaticky sa mi rozsvietili informácie o aktuálnom čase. Táto funkcia sa volá „Screen off display“ a jej výhodou je, že pri AMOLED displeji nespotrebúva veľa energie. V nastaveniach som si potom ešte mohol upraviť aj teplotu farieb displeja jednoduchým posuvníkom. Neskôr som v nastaveniach objavil aj funkciu zapnutia displeja dvojitým poklepaním.

meizu pro 6 plus

Už tak vynikajúci AMOLED displej je vybavený ešte jednou vlastnosťou. Hovorím o 3D Touch, teda citlivosti displeja na tlak. Táto technológia sa prvýkrát objavila na iPhone 6s a Meizu ju neskôr tiež použilo na modeloch Pro 6 a Pro 6 Plus. Jej úlohou je uľahčiť prístup k jednotlivým funkciám aplikácií. Ak som teda napríklad potreboval vytvoriť nový kontakt, silnejšie som sa dotkol ikony kontaktov a rovno som vybral možnosť „Nový kontakt“, teda aj bez nutnosti otvárať samotnú aplikáciu. Keď som chcel otvoriť aplikáciu fotoaparátu v režime nahrávania videa, stačilo silnejšie stlačiť ikonu aplikácie a priamo vybrať možnosť „Video“. Osobne si však myslím, že 3D Touch je skôr marketingový ťah a jeho užitočnosť je len minimálna. Povedzme si na rovinu, koľkokrát za deň si potrebuje bežný človek rýchlo vytvoriť nový kontakt alebo udalosť v kalendári? A keď už aj túto funkciu využije, tak ušetrí iba pár sekúnd, ak vôbec viac ako jednu sekundu. Navyše, 3D Touch v podaní Meizu podporujú iba niektoré systémové aplikácie. Ak by sa o to začali zaujímať vývojári aplikácií tretích strán, možno by sme mohli hovoriť o akej-takej užitočnosti.

Konečne to pravé pod kapotou

meizu pro 6 plus

Pri dávno zabudnutom modeli Meizu Pro 5 sa výrobca vyznamenal použitím procesora od Samsungu, teda Exynosu. Počas navrhovania Pro 6-ky ale spravil veľký krok späť, keďže použil taiwanský MediaTek Helio X25. V strednej triede si tento procesor ešte nájde miesto, ale na poriadnu vlajkovú loď sa ani zďaleka nehodí. Meizu si túto skutočnosť nakoniec uvedomilo a svoj aktuálny top model vybavilo Exynosom 8890. Konečne! Je ale trochu škoda, že výrobca používa odlišné frekvencie závisiac od veľkosti úložiska. Kým mnou testovaný 64 GB model disponuje štyrmi jadrami Mongoose na frekvencii 2.0 GHz a ďalšími 1.5 GHz jadrami Cortex-A53, 128 GB model ponúka 2.3 GHz Mongoose jadrá a 1.6 GHz Cortex-A53 jadrá. Rozdiel je aj v grafických akcelerátoroch.

Ja som žiadne obmedzenie vo výkone nepocítil a nepocítia ho ani hráči pri náročných hrách. 4 GB pamäť RAM majú oba modely spoločnú a multitasking vďaka nej bežal ako švajčiarske hodinky. Zo 64 GB úložiska som mal po prvom spustení zariadenia voľných 59 GB, pričom táto pomäť už nie je rozšíriteľná microSD kartami. USB OTG fungovalo korektne, takže pripojenie USB kľúča či počítačovej myši pomocou redukcie nie je žiadny problém.

Nadstavba Flyme s veľkým potenciálom

meizu pro 6 plus

Nevtieravá, jednoduchá a intuitívna. Presne týmito tromi slovami by som mohol opísať jednu z najlepších nadstavieb Androidu – Flyme. Počas testovania som mal nainštalovnú najnovšiu verziu 5.2.7.0G (globálna verzia), ktorej základom je starší Android 6.0.1 Marshmallow. Neskôr som aktualizoval na verziu 6.7.4.11G beta, s ktorou som napriek tomu, že je ešte vo vývoji, nemal žiadne problémy. Staršia verzia Androidu však vôbec nie je problémom, nakoľko Meizu prekrylo takmer každý jeden prvok čistého Androidu svojou nádhernou nadstavbou Flyme. Ponukou funkcií by sa dala prirovnať k skvelej MIUI od Xiaomi alebo EMUI od Huawei. Dizajnový smer má ale predsa len vlastný. Uzamykaciu obrazovku a launcher veľmi opisovať nebudem, keďže ponúkajú iba základné možnosti a snažia sa pôsobiť čo najjednoduchšie.

Všetky ikony sú zobrazené na domovskej obrazovke a je k nim možné aj pridávať miniaplikácie. Po stiahnutí notifikačnej lišty sa mi zobrazili prepínače na Wi-Fi, Bluetooth a podobné funkcie, pričom pod prepínačmi sa v prípade potreby zobrazujú aj upozornenia z aplikácií. Polohu prepínačov som si mohol veľmi rýchlo upraviť priamo z notifikačnej lišty dlhším podržaním ikon. Nastavenia sú na funkcie pomerne bohaté a mnohé z nich som si ihneď aktivoval. Medzi moje obľúbené sa radí zobrazovanie rýchlosti siete v stavovom riadku či ukazovanie zostávajúcich percent batérie. Mnohí používatelia môžu oceniť aj režim Nerušiť, ktorý môže automaticky vypnúť nežiaduce zvuky telefónu v nastavenom čase.

Veľmi zaujímavou časťou nastavení je prístupnosť. V nej je možné nastaviť rôzne gestá pre rýchlejšie spúšťanie aplikácií. Keď som si napríklad chcel zapnúť fotoaparát, stačilo na vypnutom displeji napísať písmeno c, a keď som si chcel rýchlejšie prezrieť novinky na Facebooku, stačilo na displeji napísať písmeno e. Aplikácie si už ale môže používateľ priradiť ku gestám aké sám chce. Za zmienku stojí aj Plánované zapnutie a vypnutie a Inteligentný dotyk. Z predinštalovaných aplikácií ma najviac zaujal Balík nástrojov a Zabezpečenie. Prvá menovaná aplikácia obsahuje užitočné nástroje ako napríklad baterku, zrkadlo, kompas, pravítko či lupu. Ešte prepracovanejšia je aplikácia Zabezpečenie. Tá poskytuje čistenie nepotrebných súborov, pamäte RAM, sledovanie spotreby mobilných dát, blokovanie obťažujúcich čísel, prideľovanie povolení aplikáciám, nastavenie využívania batérie či antivírus. Žiadne ďalšie antivírusové aplikácie či aplikácie na čistenie pamäte som si teda nemusel inštalovať.

Po detailnejšom preskúmaní multitaskingu som si všimol tlačidlo „Multi“, ktoré umožní mať spustené dve aplikácie naraz. Stačí sa dotknúť tlačidla, vybrať sekundárnu aplikáciu a pomocou posuvníka sa dá nastaviť aj veľkosť každej z nich.

Otázka od čitateľa: „Zdravím, chcel by som sa opýtať jednu otázku. Pokiaľ viem Meizu má nejaký konflikt s Googlom a oficiálne u nich nefungujú google služby. Nemali ste problém s WhatsApp alebo Hangouts? Že chodili upozornenia oneskorene a podobne?“

Moja odpoveď: Keďže som používal globálnu verziu nadstavby Flyme, aplikácie od Google boli už predinštalované a fungovali perfektne. Upozornenia z aplikácií WhatsApp a Hangouts mi taktiež chodili korektne.

Mnohých čitateľov zaujíma ešte pred recenziou, ako je to s podporou aplikácií od Google. Na túto otázku mám jasnú odpoveď. Čínska verzia nadstavby Flyme tieto aplikácie neobsahuje a je ich potrebné jednoducho doinštalovať. Avšak v prípade globálnej verzie, ktorú predáva e-shop iBuygou.com, to majú používatelia omnoho jednoduchšie. Obchod Play aj základy potrebné pre chod Google aplikácií sú v smartfóne predinštalované. Samotný systém je príkladne optimalizovaný a žiadne aplikácie mi teda nepadali.

Rýchly snímač odtlačkov prstov

meizu pro 6 plus

Spočiatku som mal obavy, že snímač odtlačkov na prednej strane nebude pri takejto „lopate“ práve najšťastnejšie riešenie. Moje obavy sa, našťastie, nakoniec nepotvrdili a odomykanie smartfónu nebolo vôbec náročné. Jedná sa navyše o jeden z najrýchlejších snímačov odtlačkov, aký som mal možnosť testovať. Naozaj stačí iba rýchle dotknutie sa plochy snímača a systém je mihnutím oka odblokovaný. Svoju rýchlosť a presnosť dokonca nestráca ani pri mierne vlhkých prstoch. Najviac je možné nastaviť päť odtlačkov, ktoré sa dajú použiť aj pre prístup k trezoru či zamknutým aplikáciám.

Priemerná výdrž batérie a rýchle nabíjanie

meizu pro 6 plus

Niektorí výrobcovia sa naháňajú za čo najväčšou batériou, niektorí za čo najtenšou konštrukciou, a iní zas spravia kompromis. To je prípad čínskeho Meizu, ktoré Pro 6-ku Plus vybavilo 3400 mAh batériou. Tá situáciu vôbec nemá ľahkú, nakoľko čelí dvom veľkým žrútom energie. Je ním jednak obrovský 5.7-palcový displej a jemné QuadHD rozlíšenie. 3400 mAh akumulátor je tým pádom iba priemerná kapacita a presne takú výdrž aj poskytuje. Moje dni so smartfónom zahŕňali prehliadanie sociálnych sietí, odpisovanie na správy v Messengeri, hranie NFS: No Limits, ale aj dlhé počúvanie hudby cez Spotify či vytváranie niekoľkých fotografií. Zostávajúca kapacita batérie začínala byť kritická po 31 hodinách a 7 minútach, pričom displej bol v prevádzke približne 4,5 hodiny.

Jeden náročný deň teda telefón určite bez problémov vydrží a zbytočne ma nezdržiavalo ani nabíjanie. Na nabitie z 15% na 90% som čakal iba 55 minút a do plnej kapacity ďalších 11 minút. Ak by ale niekomu batéria dochádzala v tom najnevhodnejšom momente, môže si ju šetriť hneď niekoľkými spôsobmi. Pre režim výkonu sú k dispozícii tri základné módy, a to vyvážené, výkon a šetrenie (vo Flyme 6 už iba vyvážené a výkon). Väčšinou som používal vyvážený režim a režim výkonu som zapínal iba pri benchmarkoch či náročnejších hrách. V aplikácii Zabezpečenie je potom možné aktivovať režim napájania pri slabej batérii, super režim (iba telefón a správy) alebo definovať svoj vlastný.

Jeden z najlepších fotomobilov v tejto cenovej kategórii

meizu pro 6 plus

V cenovej kategórii Meizu Pro 6 Plus je veľmi ťažké nájsť dobrý fotomobil. Čínske smartfóny aj z vyššej triedy často ponúkajú iba priemernú kvalitu fotografií. Je to aj prípad vlajkovej lode spoločnosti Meizu? Tá je vybavená 12 MPx snímačom s clonou f/2.0 a PDAF/laserovým zaostrovaním. Vďaka tomu je zaostrovanie bleskové a presné, a to aj v nočných podmienkach.

Za denného svetla si fotoaparát viedol výborne, i keď občas (najmä pri použití HDR režimu) vyprodukoval fotografie s prepálenými farbami. Toto považujem za najväčší nedostatok, keďže ostrosť i zachytenie detailov je na veľmi dobrej úrovni. V nočných podmienkach sa hodí prítomnosť zaujímavého blesku, ktorý tvorí 10 LED diód usporiadaných do kruhu. Kvalita nočných fotografií však v žiadnom prípade nevyniká. S pribúdajúcim horším osvetlením pribúda aj šum a vytvoriť ostrú fotografiu je čoraz viac náročnejšie. Predný fotoaparát disponuje 5 MPx rozlíšením, dokáže nahrávať FullHD video a produkuje výsledky priemernej kvality.

Originál vs HDR

[twenty20 img1=“81884″ img2=“81883″ offset=“0.5″]

Prvá fotka z dvojice originál, druhá HDR

Makro fotky

Nočné fotky

Viac testovacích fotografií nájdeš na tejto stránke

Výrobca si zaslúži veľkú pochvalu za 4-osovú optickú stabilizáciu obrazu, ktorej kvality už dobre poznám aj z môjho Xiaomi Mi5. Videá natočené bežnými smartfónmi bez stabilizácie počas bicyklovania sú vždy roztrasené a ich kvalita nie je ideálna. Stabilizácia v Pro 6 Plus ale otrasy aspoň čiastočne redukuje a pozeranie videa je tým pádom oveľa príjemnejšie. Maximálne rozlíšenie videa je 4K (3840 x 2160 pixelov) a k dispozícii je aj spomalenie (v 720p) či zrýchlenie. Pri nahrávaní videa s pozastavovaním ma ale znepokojil výrazne oneskorený zvuk.

Z hlavnej obrazovky fotoaparátu som sa ihneď mohol prepnúť na video čo fotenie v režime krásy. Nechýba ani profesionálny režim s možnosťou manuálneho nastavenia expozície, ISO či vyváženia bielej. Zaujala ma tiež funkcia, ktorá umožnila preostrovať fotografie aj po ich zhotovení či 11 unikátnych filtrov.

Absenciu 800 MHz LTE frekvencie nezachraňuje ani podivný príjem signálu

meizu pro 6 plus

Počas testovania som v smartfóne používal SIM kartu od operátora 4ka. Keďže tá pre LTE používa iba 1800 MHz frekvenciu, pripojil som sa v každom pokrytom meste. Horšie budú absenciu 800 MHz LTE frekvencie znášať zákazníci zvyšných troch operátorov, ktorí ju používajú všade mimo miest (O2 aj v mestách). Testovaním som však prišiel na jeden podivný problém, ktorý by som mohol nazvať ako horší príjem signálu alebo výpadky signálu. Keď som napríklad prišiel do mesta, ktoré je pokryté 4G sieťou, Meizu Pro 6 Plus ostalo stále pripojené na 2G a zmena na 4G mu buď trvala neskutočne dlho alebo sa neudiala vôbec. Vo väčšine prípadov som dokonca musel sám zájsť do nastavení a vybrať sieť manuálne. A keď sa už smartfónu podarilo pripojiť do 4G siete, tak nie stabilne. Keď som sa totiž od mesta vzdialil a moje Xiaomi Mi5 malo stále dostatok signálu, Meizu už bolo dávno pripojené na pomalú 2G sieť. Tento nedostatok sa ale môže týkať iba operátora 4ka.

Druhý screenshot: Zariadenie bolo 1,5 hodiny položené na jednom mieste a zaznamenávalo polohu. Takýto výsledok som rozhodne nečakal.

Tretí screenshot: Záznam trasy ale prebiehal bez problémov.

V prípade GPS je to už, našťastie, omnoho lepšie. Aplikácia GPS Test našla moju polohu za 5 sekúnd s presnosťou na tri metre. Záznam trasy cez aplikáciu My Tracks taktiež „fičal“ bez problémov a bol relatívne presný. Vychutnával som si tiež dvojpásmové Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac s dobrým dosahom, Bluetooth 4.1 a reverzibilný USB konektor typu-C. Všetky tieto technológie fungovali presne tak ako mali.

Zvuk počúvateľný cez jack i reproduktor

meizu pro 6 plus

Ďalšia oblasť, v ktorej môže Meizu Pro 6 Plus zaujať aj medzi známejšou konkurenciou. So zvukom, ktorý z tohto smartfónu vychádzal, som bol úplne spokojný. Ako je už zvykom, výstup z 3.5 mm jacku je úplne dokonalý a milo ma prekvapil aj hlavný reproduktor. Nemôžeme sa samozrejme baviť o top kvalite, ale na bežné počúvanie hudby je tak akurát. A to dokonca aj pri vyšších úrovniach hlasitosti, kedy sa zvuk až tak neskresľuje a je pomerne čistý. Meizu teda za použitie kvalitného Hi-Fi čipu len chválim.

Meizu Pro 6 Plus nie je až tak známe, no zaslúži si oveľa viac slávy!

Je naozaj veľká škoda, že Meizu nie je aspoň tak známe ako Xiaomi či OnePlus. Zároveň je ale skvelým príkladom pre ostatných tým, že netreba každých pár mesiacov predstavovať nové smartfóny. Namiesto toho ich stačí za rok vyrobiť iba zopár a poriadne na nich zapracovať. Pri používaní Meizu Pro 6 Plus je jednoducho cítiť, že výrobca sa nesnažil šetriť na žiadnom mieste a namiesto toho použil len tie najkvalitnejšie komponenty. Veľmi dobré pocity u mňa zanechala nádherná a perfektne spracovaná konštrukcia, výborný Super AMOLED displej, procesor od Samsungu, nadstavba Flyme či fotoaparát.

meizu pro 6 plus

Kúpiť Meizu Pro 6 Plus za 321 €
Kupón MEIZUPRO6PLUS64

Nedostatky som pri tomto smartfóne hľadal len veľmi ťažko, no počas trojtýždňového testovania sa ich predsa len zopár objavilo. Za najväčší považujem podivné prepínanie sietí mobilných operátorov, ktorý sa ale môže objavovať iba pri 4ke. Pre niekoho by mohla byť nevýhodou aj horšia kvalita nočných fotografií či oneskorený zvuk vo videu (len pri pozastavovaní). Tým sa zoznam nedostatkov, našťastie, končí a pri vlajkovej lodi za 321 € (vďaka kupónu MEIZUPRO6PLUS64) by som ich viac ani nechcel vidieť. Aj keď sa jedná o minuloročný smartfón, určite sa nad ním oplatí popremýšľať!

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú