Meizu v 2015 zaznamenalo 350% nárast. Aj tak plánuje prepustiť 5% zamestnancov

banner-mx5
Meizu nám za posledné 2 roky pekne narástlo. Spoločnosť zaznamenala v minulom roku nárast až o 350 %. Podarilo sa jej to vďaka väčšiemu sortimentu, keďže v minulosti vydávala väčšinou jeden smartfón za rok. Slušný podiel na tom majú aj lacnejšie zariadenia, konkrétne smartfóny pod 1000 juanov (140 €), ktoré tvorili 50 % podielu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Vzhľadom na tieto čísla môžeme usúdiť, že spoločnosti sa bezpochyby darí. Otázkou však zostáva, prečo plánuje prepustiť 5 % svojej pracovnej sily. Rastie firma príliš rýchlo alebo sa stávajú obeťou vlastného úspechu? Meizu zatiaľ nepodalo oficiálne vyjadrenie na túto otázku, no zdroje blízke k Meizu tvrdia, že takéto „preriedenie“ zamestnancov by mohlo pomôcť k zvýšeniu predajov v tomto roku o ďalších 25 %.

Meizu MX5 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


meizu-smartfony-lineup
Meizu bude s najväčšou pravdepodobnosťou využívať ako hlavný zdroj príjmu aj naďalej smartfóny pod 1000 juanov, teda 140 €, tak ako tomu bolo doteraz.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.