Všetci fanúšikovia čínskej spoločnosti Meizu môžu byť posledných pár mesiacov právom sklamaní. Ich obľúbený výrobca totižto odhaľuje zariadenia, ktoré sú po výkonnostnej stránke takmer rovnaké, pričom ďaleko zaostávajú za konkurenciou. Začiatkom tohto roka však vysvitlo, že sa obľúbenému výrobcovi črtá na lepšie časy.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

V tomto období totižto oficiálne skončil patentový spor, ktorý vládol medzi ním a spoločnosťou Qualcomm. Tá sa primárne zaoberá výrobou mobilných procesorov, no okrem toho vyvíja aj ďalšie zaujímavé produkty. Tie sú ďalej využívané v smartfónoch rôznych výrobcov, avšak práve kvôli spomínanému sporu neboli poriadne dlhú dobu implementované do žiadneho zariadenia od Meizu. Čínsky gigant sa tak musel obrátiť na menej populárne procesory od MediaTeku, ktoré sú známe omnoho nižším výkonom a rovnako aj vyššou spotrebou batérie.

zdroj fotografie: Gizmochina

Vďaka tomu, že je tento spor definitívne minulosťou sa celkom určite v dohľadnej dobe dočkáme viacerých Meizu smartfónov, ktoré budú konečne obsahovať čipsety od Qualcommu. Podľa dnes odhalených informácií sa prvého z nich dočkáme niekedy v treťom štvrťroku. Okrem toho má až 30 % zo všetkých tento rok odhalených noviniek obsahovať jeden z procesorov od amerického výrobcu. Týmto krokom sa Meizu snaží dohnať svoju čínsku konkurenciu, ktorá využívanie MediaTek procesorov značne obmedzila a taktiež sa obrátila k obľúbenejšej alternatíve.

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
Pozri sa, ako by mohlo vyzerať Meizu Pro 7. Dôraz kladie najmä na úzke rámiky

Li Nan, CEO Meizu, už v minulosti potvrdil, že jeho spoločnosť tvrdo pracuje na high-end zariadení s duálnym fotoaparátom, zahnutým displejom a čipsetom od Qualcommu. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjde konkrétne o Snapdragon 835, no nie je vylúčené ani použitie jedného z jeho predchodcov. Okrem tohto pripravovaného modelu by sme sa taktiež mali dočkať zariadenia vyššej strednej triedy, ktoré zase má byť poháňané jedným z procesorov série Snapdragon 600. Čínsky výrobca verí, že sa mu tak čím skôr podarí uspokojiť všetkých tých, ktorím sa čipsety od MediaTeku nepozdávajú. To však neznamená, že na ne úplne zanevrie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]