banner-mx5
Určite nám dáte za pravdu, že Meizu MX5 bol jedným z najlepších čínskych smartfónov minulého roka. Spoločnosti sa podarilo niečo nevídané a dokázali skĺbiť vysoký výkon, krásny dizajn a predovšetkým nízku cenu, ktorá bola oproti ostatným vlajkovým lodiam vynikajúca. Preto nás teda neprekvapuje fakt, že Meizu chce vyťažiť z tohto smartfónu absolútne všetko.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Informovanejší čitatelia určite vedia, že 6. apríl v Pekingskom národnom konferenčnom centre bude hostiť predstavenie nového Meizu M3 Note, o ktorom máme už taktiež k dispozícii slušnú nádielku informácií a fotografií. Prekvapením bolo však dnešné zistenie. Meizu potichu a bez mediálnej propagácie ihneď spustilo predaj nového smartfónu Meizu MX5e. Ten sa má predovšetkým zamerať na mladých ľudí a oproti minuloročnej vlajkovej lodi si zachoval väčšinu vlastností. Nesmie teda chýbať 5,5-palcový FullHD displej v úplne totožnom celokovovom prevedení. Prvá zmena sa týka procesora, ktorým je opäť MediaTek Helio X10, no základný takt bol znížený z 2,2 GHz na rovné 2 GHz.

Meizu MX5 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>Na zadnej strane sa objavil nový 16 MPx fotoaparát, ktorý nahradí 20,1 MPx v klasickej MX5-ke. Oficiálny predajca smartfónov Meizu, sieť predajní Sunning, uvádza, že predaj začne 5. apríla o polnoci čínskeho času. Cena odľahčenej verzie Meizu MX5 bude 203 €. Pre porovnanie si zoberme napríklad spomínané Meizu MX5, ktoré v súčastnosti stojí okolo 250 € v slovenských e-shopoch. Je to teda na preferenciách fanúšikov, či sa im oplatí ušetriť okolo 50 € a zobrať o niečo „horší“ smartfón.

Zdroj: News.mydrivers.com, Product.sunning.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP