Čínsky gigant Meizu sa už dlhšiu dobu snaží zaujať nadšencov nielen čínskej techniky svojimi lacnými, no perfektne vybavenými smartfónmi. Po úspechu minuloročného Meizu MX4 výrobca tento rok predstavil novú vlajkovú loď, Meizu MX5. Tá na konkurentov útočí veľmi nízkou cenou a nadupaným hardvérom, s ktorým sa môže rovnať aj dvakrát drahším smartfónom populárnych značiek.
Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku, Google+ a Instagrame!
Smartfón Meizu MX5 máme možnosť otestovať medzi prvými webmi na Slovensku a priniesť vám tak detailnú recenziu. Pozrite sa na naše dojmy z Meizu MX5 po približne dvoch týždňoch testovania.
Meizu MX5 najlacnejšie kúpite v e-shope iBuygou.com!
Kľúčové špecifikácie Meizu MX5:
- Všeobecné: GSM (2G) 900 / 1800 / 1900 MHz, HSDPA (3G) 900 / 1900 / 2100 MHz, LTE (4G) pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz)
- Rozmery a váha: 149.9 x 74.7 x 7.6 mm, 149 g
- Displej: 5.5″, kapacitná Amoled obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, Multitouch, 401 ppi, Gorilla Glass 3
- Čipset: MediaTek Helio X10 (64-bit)
- CPU: Osmejadrový, 2.2 GHz, jadrá Cortex-A53
- GPU: PowerVR G6200 MP4
- RAM: 3 GB, LPDDR3
- OS: Android 5.0 (Lollipop), nadstavba FlymeOS 4.5
- Pamäť: 16 / 32 / 64 GB (v prípade 16 GB verzie je pre používateľa dostupných 11,6 GB)
- Fotoaparát: 20.7 MPx Sony IMX220, duálny LED blesk, autofocus, detekcia tváre, HDR, laserové zaostrovanie
- Predný fotoaparát: 5 MPx (1080p nahrávanie videa pri 30fps)
- Video kamera: 4K@30 fps, 1080p@30 fps, slowmotion 720p pri 100 fps
- Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, dual-band, Bluetooth 4.1, microUSB 2.0, OTG, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack
- Batéria: 3150 mAh
- Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, Dual SIM (nanoSIM, dual stand-by), snímač odtlačkov prstov (mTouch 2.0), rýchle nabíjanie mCharge (60% za 40 minút)
Balenie
“Čínsky“ štandard
Čínsky výrobcovia šetria kde sa dá, aby ich zariadenia boli cenovo čo najprijateľnejšie. Toto šetrenie sa v prípade Meizu MX5 ukázalo na balení, ktoré obsahuje len adaptér na nabíjanie, USB kábel a spinku na otvorenie šuplíka pre dvojicu nanoSIM kariet. Krabička od Meizu MX5 je však z kvalitného kartónu a už pri otvorení láka na to najzaujímavejšie, čo smartfón ponúka. Krabička totižto pripomína knihu a celé balenie je spracované veľmi zaujímavou formou.
Konštrukcia a dizajn
Celokovové telo a multifunkčné tlačidlo
[/blockquote]
Meizu si na spracovaní svojich smartfónov dáva záležať, čo je vidieť aj pri ich najlacnejších modeloch. Nové Meizu MX5 prichádza s celkovou konštrukciou, ktorej spracovanie je naozaj precízne. Kov tvorí celú zadnú a aj bočné strany zariadenia, pričom Meizu na výrobu konštrukcie použilo najmodernejšie CNC stroje a technológie. Celý postup výroby konštrukcie MX5 si môžete pozrieť v tomto videu. Konštrukcia je teda veľmi pevná a všetko drží na svojom mieste. Aj keď celé telo tvorí kov, smartfón vôbec nie je ťažký, jeho váha je len 149 gramov a celkové rozmery sú 149.9 x 74.7 x 7.6 mm. Dizajnovo je Meizu MX5 podarený smartfón, z prednej strany pripomína starší MX4 Pro, zo zadnej mierne iPhone 6.
Prednú stranu tvorí 5,5“ displej pokrytú odolným sklom Gorilla Glass 3. Pod ním nájdeme multifunkčné hardvérové domovské tlačidlo, ktoré má až tri funkcie. Funguje ako hardvérové tlačidlo domov, kapacitné tlačidlo späť a tiež je v ňom zabudovaný snímač odtlačkov prstov. Nad displejom potom nájdeme predný 5 MPx fotoaparát, reproduktor pre hovory, senzor okolitého jasu a priblíženia (proximity). Nechýba ani jednofarebná notifikačná LED dióda.
Na ľavom boku zariadenia sa nachádza len šuplík pre dvojicu nanoSIM kariet, zatiaľ čo na pravom nájdeme napájacie tlačidlo a dvojtlačidlo pre ovládanie hlasitosti. Tlačidlá sú umiestnené veľmi dobre a ich nahmatanie je jednoduché. Horná strana obsahuje len 3,5mm audio jack a mikrofón. Na spodnej strane nájdeme microUSB konektor, hlavný reproduktor a taktiež mikrofón určený pre hovory.
Na celokovovej zadnej strane sa nachádza veľká šošovka kvalitného 20,7 MPx fotoaparátu spolu s duálnym LED bleskom a laserovým zaostrovaním. V spodnej časti potom ešte nájdeme logo výrobcu.
Displej
Presýtený Amoled
Tohtoročný vlajkový model Meizu prichádza s 5,5“ displejom, ktorého rozlíšenie je 1920 x 1080 pixelov. Hustota pixelov sa zastavila na hodnote 401 ppi a displej je chránený odolným sklom Gorilla Glass 3. Meizu v novej MX5-ke použilo zobrazovací panel od Samsungu s technológiou Amoled. Amoled displeje sú známe presýtenými farbami, výbornými pozorovacími uhlami a výbornou viditeľnosťou na slnku. Toto všetko spĺňa aj displej Meizu MX5. Farby displeja sú, ako som spomínal, presýtené, čo niektorým používateľom môže vyhovovať a v skutočnosti displej vyzerá veľmi dobre.
Horšie je však na tom podanie bielej farby, ktorá je v prípade MX5 mierne zažltnutá, avšak rozdielu si všimnete až v priamom porovnaní s iným smartfónom. Amoled displeje sú tiež známe výborným podaním čiernej farby, ktorá je naozaj čierna aj v prípade MX5. Výborne je na tom displej aj s vyvážením maximálnej a minimálnej hodnoty jasu. V prípade maximálneho jasu je displej perfektne viditeľný aj na priamom slnku a to vďaka svietivosti až 350cd/m². Skvelá je aj minimálna hodnota jasu, kedy je displej naozaj tmavý a používať ho tak môžete v tme aj bez nutnosti inštalovať softvér z tretej strany na zníženie jasu pod minimálnu úroveň.
Smartfón je tiež vybavený technológiou MiraVision, s ktorou prichádza väčšina smartfónov s novšími MediaTek procesormi. Táto technológia používateľovi v prípade MX5 umožňuje nastaviť si teplotu farieb. Ak sa vám teda budú zdať farby displeja teplé, môžete si ich jednoducho „schladiť“. Počas testovania som však prednastavené hodnoty meniť nemusel.
Výkon a pamäť
Výkon mu určite nechýba
[/blockquote]
Srdom nového Meizu MX5 je osemjadrový procesor MediaTek Helio X10, ktorý je taktovaný na frekvenciu 2,2 GHz. Je založený na 64-bitovej architektúre a jeho jadrá sú typu Cortex-A53. Pri výrobe bol použitý 28 nm výrobný proces. Grafický výkon obstará čip PowerVR G6200 MP4 a o plynulý multitasking sa postará 3 GB operačná pamäť RAM. Úplne rovnakú hardvérovú konfiguráciu ponúka aj čínsky LeTV One, ktorý sme recenzovali nedávno. MediaTek sa vo výrobe mobilných procesorov za posledné roky markantne zlepšil a najmä ich high-end modely, medzi ktorými je aj Helio X10, ponúkajú dostatok výkonu. Ten Meizu MX5 určite nechýba a zvláda aj tie najnáročnejšie hry, ako napríklad Modern Combat 5, Asphalt 8 či Real Racing 3. Problém mu nerobí ani prepínanie medzi viacerými spustenými aplikáciami naraz. V súčasnosti je tiež populárna otázka prehrievania, ktoré u Meizu MX5 nehrozí. Samozrejme, pri dlhšom hraní je smartfón mierne teplejší, nie je to však nič strašné, skôr by som povedal, bežné. Meizu MX5 som otestoval aj v syntetických benchmarkoch, údaje zapísal do tabuľky a porovnal s konkurenciou.
TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou na grafy
Mnou testovaná verzia Meizu MX5 disponovala 16 GB vnútorným úložiskom, z ktorých je pre používateľa dostupných 11,6 GB. Slot pre pamäťové karty by sme tu hľadali márne. K dispozícii je však 32 aj 64 GB verzia, no musíte samozrejme počítať s nárastom ceny smartfónu. MX5 podporuje aj funkciu OTG, vďaka ktorej môžete k smartfónu pripojiť myš, klávesnicu či USB kľúč. Smartfón dokonca prečíta aj USB kľúč naformátovaný ako NTFS.
Operačný systém
Rýchly FlymeOS 4.5 s nedokonalým prekladom
Softvérovú stránku Meizu MX5 tvorí Android 5.0, na ktorom je postavená vlastná nadstavba Meizu, FlymeOS, ktorá prichádza v novej verzii s označením 4.5. Rovnako ako MIUI od Xiaomi, ani FlymeOS neprichádza s predinštalovanými Google aplikáciami, no ich nainštalovanie je veľmi jednoduché. Navyše, ak o to zažiadate, e-shop iBuygou.com vám Google aplikácie nainštaluje dopredu. Menším mínusom nadstavby Flyme je neúplná lokalizácia do slovenského jazyka, v systéme sa totižto objavujú anglické a aj čínske prvky a niekedy je aj slovenský preklad nedokonalý. Na nadstavbe však oceňujem jej perfektnú optimalizáciu. Systém počas môjho testovania ani raz nezaváhal, nestretol som sa ani s pádom žiadnej aplikácie. Pochváliť musím aj dizajnovú stránku systému, keďže výrobca použil moderný dizajn, ktorý ide s dobou.
Po rozsvietení displeja sa zobrazí jednoduchá uzamykacia obrazovka, ktorá tiež ponúka rýchly prístup k fotoaparátu prejdením prsta sprava doľava alebo spustenie vami zvolenej aplikácie opačným gestom. Všetky aplikácie sú rozložené na domovských obrazovkách, keďže ani nadstavba Flyme neobsahuje menu s aplikáciami. Samozrejmosťou je vytváranie zložiek s aplikáciami a pridávanie widgetov na plochy. Notifikačná lišta v hornej časti ponúka skratky rýchlych nastavení a toto menu je možné aj rozšíriť. Tiež je možné jednotlivé položky medzi sebou prehadzovať. Notifikácie z aplikácií sa potom zobrazujú hneď pod skratkami. Potiahnutím prsta hore za úplný spodok displeja vysuniete menu nedávnych aplikácií, zatiaľ čo jeho potiahnutím dolu ukončíte všetky aplikácie naraz.
Multifunkčné domovské tlačidlo so snímačom odtlačkov prstov
Špecifickým znakom Meizu MX5 je oválne tlačidlo na prednej strane pod displejom. Toto tlačidlo plní hneď niekoľko úloh. Slúži ako hardvérové tlačidlo domov, čo môžeme poznať napríklad zo Samsung smartfónov. Keďže MX5 nemá okrem tohto tlačidla iné, slúži tiež ako kapacitné tlačidlo späť. Pre krok späť kdekoľvek v systéme sa teda tlačidla stačí dotknúť. A toto nie je všetko. Výrobca doň integroval aj snímač odtlačkov prstov, ktorý nazval mTouch 2.0 a funguje perfektne. Odomykanie pomocou odtlačku prsta je veľmi rýchle a počas používania sa mi nestalo, že by som smartfón neodomkol na prvý raz. Stačí priložiť prst a je to. Žiadne vykrúcanie prsta ani prechádzanie po tlačidle sa nekoná.
Snímač odtlačkov prstov v tlačidle sa dá tiež použiť ako zámok pre zvolené aplikácie. Taktiež je pomocou odtlačku prstov vykonávať bezpečné platby cez aplikáciu Alipay, no bohužiaľ, tie fungujú len v Číne.
Gestá
Nadstavba Flyme ponúka aj niekoľko gest, ktoré uľahčujú prácu so zariadením. K dispozícii je klasické dvojité poklepanie na displej pre jeho rozsvietenie a taktiež gesto potiahnutia prsta nahor pre odomknutie. Posunutím prsta nadol vysuniete notifikačnú lištu a horizontálnym posúvaním prstov po obrazovke môžete prepínať medzi skladbami. Dostupná je aj tzv. „Grafika maľovania“, čo je funkcia, ktorá funguje na základe nakreslenia písmena na vypnutú obrazovku. K dispozícii je viacero písmen a pre každé si môžete zvoliť, ktorá aplikácia sa po nakreslení otvorí.
Ak sa vám bude zdať domovské tlačidlo nepraktické alebo sa vám nedajbože pokazí, Meizu pripravilo aj softvérovú alternatívu. Tlačidlo má názov Smart Touch a ponúka mnoho funkcií. Prvou z nich je nastavenie priehľadnosti podľa svojho gusta a tiež premiestnenie tlačidla po dlhšom podržaní. Tlačidlu môžete nastaviť rôzne akcie, napríklad po kliknutí prejdete o krok späť, dvojitým kliknutím zatvoríte aplikáciu, posunutím nahor sa dostanete na domovskú obrazovku a tak ďalej.
Výbornou vlastnosťou nadstavby Flyme pre skúsených používateľov je, že rovno z nastavení Flyme účtu je možné odomknúť ROOT práva. Nepotrebujete na to žiadny program a zdĺhavý návod, stačí pár kliknutí v nastaveniach a je hotovo. ROOTom však strácate záruku, preto predtým, ako tak urobíte, to dobre zvážte.
Čo sa týka predinštalovaných aplikácií, ktoré je možné využiť aj u nás, Flyme ponúka napríklad klasický prehliadač dokumentov s možnosťou pripojenia k zdieľaným súborom na sieti, aplikáciu maľovanie či záznamník hlasu. Meizu prináša pre používateľov aj možnosť zmeny témy a k dispozícii je obchod s témami, kde nájdete platené ako aj témy zadarmo a výber je naozaj široký. Nižšie v galérii screenshotov môžete vidieť, ako to vyzerá po aplikovaná jednej z tém. Ďalšou aplikáciou, ktorú je možné využiť aj na našom území je Zabezpečenie. Aplikácia umožňuje prečistenie cache pamäte a RAM pamäte, dokáže nájsť prípadný vírus, môžete cez ňu spravovať práva ostatných aplikácií, sledovať spotrebu dát či batérie.
Výdrž batérie
3150 mAh stačí len na priemer
Meizu MX5 pod zadným celokovovým krytom skrýva 3150 mAh batériu, ktorá bohužiaľ stačí len na priemernú výdrž. Pri mojom teste bežného používania, ktorý zahŕňal prehliadanie internetu cez wifi, telefonovanie, posielanie sms správ a občasné počúvanie hudby telefón vydržal 1 deň aj 8 hodín, pričom displej bol zapnutý takmer 4 a pol hodiny. Na MX5 som previedol aj test „hardcore“ používania, pri ktorom smartfón vydržal 20 hodín s obrazovkou zapnutou cez 5 hodín. Počas testu bola neustále zapnutá wifi, hudba bola pustená cez 2 hodiny, odoslal som niekoľko sms správ, zahral nejaké hry, odfotografoval niekoľko fotografií a natočil spomalené aj normálne videá, spravil pár benchmark testov a chatoval s priateľmi. Celkovú výdrž batérie hodnotím kladne aj keď spadá pod lepší priemer.
Smartfón ponúka tri výkonnostné režimy – úsporný, vyvážený a výkonný režim. Počas testu batérie smartfón bežal na vyváženom režime. Okrem toho v systéme nájdeme a šetriče batérie. K dispozícii sú dva predvolené – Inteligentný a Super režim. V prípade Inteligentného režimu sú obmedzené len niektoré funkcie, napríklad jas nastavený na automatický, zakázanie Bluetooth a GPS či vypnutie vibračnej hmatovej odozvy. Super režim je „agresívnejší“ a využijete ho najmä v prípade, keď batéria klesne pod 20% a potrebujete smartfón ešte nejaký čas udržať „pri živote“. Tento režim prepne systém do čierno-bielych farieb a vypne takmer všetky funkcie, dostupné bude len telefonovanie a odosielanie sms správ. Oceňujem tiež funkciu rýchleho nabíjania, ktorá zaručuje nabitie smartfónu o 60% len za 40 minút! Nabíjanie od 20% do 100% trvá približne 1 hodinu aj 45 minút. Rýchle nabíjanie zabezpečuje aj adaptér s výstupným prúdom 2A a napätím až 12V, zatiaľ čo klasika je 5V.
Fotoaparát
Špičkový 20,7 MPx Sony snímač
Jednou z najzaujímavejších častí Meizu MX5 je práve fotoaparát. Priznám sa, nadchol ma tak, že počas testovania som ho používal najviac. MX5-ka je vybavená 20,7 MPx Sony IMX220 snímačom, ktorý podáva naozaj skvelý fotografický výkon. S rovnakým snímačom prišla aj minuloročná MX4-ka, no Meizu urobilo niekoľko úprav. Pri fotení v tme mu dopomáha duálny farebný LED blesk a rýchle zaostrovanie zabezpečuje laserové zaostrovanie. Meizu vylepšilo algoritmus zaostrovania, vďaka čomu zaostrenie na objekt netrvá dlhšie ako 0,2 sekundy. Snímač prichádza s veľkosťou pixelov 1.2µm a clonou f/2.2. Chvályhodné výsledky podáva aj predná 5 MPx kamera s clonou f/2.0.
Kvalitou fotografií Meizu MX5 určite prekvapí. Svojím fotografickým výkonom by mal uspokojiť aj náročnejších fotografických nadšencov, keďže výsledné fotografie sú veľmi ostré, nechýba im výborné farebné podanie a HDR fotografie nie sú preexponované. Skvele sú na tom aj fotografie v horších svetelných podmienkach, kedy je najlepším pomocníkom práve duálny LED blesk. Šumu sa však opäť nezbavíte.
Random fotografie:
Originál vs HDR:
Fotografie v zhoršených svetelných podmienkach:
Makro fotografie:
Všetky testovacie fotografie v plnej kvalite nájdete na tomto odkaze.
Fotoaparát Meizu MX5 dokáže tiež nahrávať videá v kvalite až 4K pri 30 fps. Ak chcete ušetriť priestor, možné je aj nahrávanie 1080p videí pri 30 fps. Samozrejmosťou sú aj spomalené videá, ktoré M5-ka natáča v kvalite 720p pri 100 fps.
Testovacie 4K video si môžete stiahnuť na tomto odkaze (27 sekúnd, 136 MB)
Poznámka redakcie: Vopred sa ospravedlňujeme, ale YouTube nejakým nedopatrením nevedel spracovať testovacie video z Meizu MX5, preto sme ho nahrali na iný server, odkiaľ ho je možné stiahnuť v plnej kvalite.
Slowmotion 100 fps video:
Aplikácia fotoaparátu ponúka režimy ako Manuálny, režim Krása, Panoráma a dokáže skenovať aj QR kódy. V prípade manuálneho režimu môžete nastavovať ohniskovú vzdialenosť, rýchlosť uzávierky, ISO a expozíciu.
Multimédiá
Skvelý obraz, ešte lepší zvuk
Na Meizu MX5 si doslova vychutnáte pozeranie filmov. Bez problémov prehráva filmy vo FullHD rozlíšení aj vo formáte .mkv. Obraz 5,5“ Amoled displej s FullHD rozlíšením je pri sledovaní filmov nádherný a zážitok umocňuje aj reproduktor, ktorý je dosť hlasný a reprodukovaný zvuk je kvalitný. Chýba mu však bassová vložka, čo je ale pri reproduktoroch v smartfónoch bežné.
MX5 bude výborným zariadením aj pre audiofilov. Výstupný zvuk z 3,5mm audio jacku je naozaj veľmi kvalitný, čistý, nechýbajú mu ani bassy. Zvuk som testoval so slúchadlami Xiaomi Headphones a skladby som si naozaj vychutnal. Nadstavba Flyme ponúka vlastný prehrávač hudby, ktorý môže prvýkrát pôsobiť zmätočne, keďže na hlavnej stránke sú ponúkané čínske online skladby. Po chvíľke orientovania sa, sa ale dostanete aj k lokálnym skladám, ktoré sú rozdelené podľa interpretov, albumov a priečinkov. Prehrávač ponúka aj vstavaný ekvalizér a vylepšenie zvuku DiracHD Sound, ktorá zaručuje dokonalú reprodukciu zvuku. Táto funkcia je dostupné len pre vybrané typy slúchadiel, napríklad Audio-Technica ATH ES7 alebo Sennheiser CX200.
Vytvorené fotografie a videá si pozriete v mierne upravenej Galérii, ktorá je rozdelená na tri časti – prvá časť s vami vytvorenými fotkami a videami, v druhej časti sú všetky zložky s fotkami v telefóne a tretia časť je Cloud. Galéria ponúka aj jednoduchú úpravu fotiek použitím rôznych efektov.
Konektivita
DualSIM s neúplnou podporou 4G sietí
Ako to pri väčšine čínskych smartfónov býva, ani Meizu MX5 nepodporuje všetky 4G LTE pásma využívané u nás. Konkrétne podporuje pásma B1 (2100 MHz) a B3 (1800 MHz). Najpoužívanejšie pásmo B20 (800 MHz) u nás, v podpore opäť chýba. 2G a 3G sieť však na našom území funguje výborne a príjem signálu je perfektný. V podpore MX5 nájdeme tiež dual-band Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.1, microUSB 2.0 s funkciou OTG a GPS s AGPS a GLONASS. Čo sa týka GPS, fix je rýchly, dobre je na tom aj presnosť určenia polohy. Nižšie môžete vidieť výsledky testu GPS.
Prvý test poukazuje na dobrý príjem signálu od GPS satelitov a odchýlku len cca 3,6 metra. V prípade druhého testu som nechal smartfón na voľnom priestranstve cca pol hodinu zaznamenávať trasu cez aplikáciu Moje Trasy, so smartfónom som nehýbal. Aj tak môžete vidieť skákanie polohy, v prípade dokonalého GPS by poloha bola na jednom bode, ako môžete vidieť na poslednom screenshote z Honor 6 Plus. GPS v Meizu MX5 nie je najpresnejšie, no určite použiteľné.
MX5-ka ponúka aj DualSIM funkciu. K dispozícii sú dva sloty pre nanoSIM karty, pričom obidva podporujú 4G siete. DualSIM funguje v režime Stand-by a prepínanie medzi kartami je veľmi jednoduché. Jednu kartu môžete využívať napríklad na telefonovanie, druhú zasa na mobilný internet. DualSIM funguje tak ako má a nemám k nemu žiadne výhrady.
Záver
Meizu MX5: Takmer bezchybná vlajková loď
Na Meizu MX5 sa chyby hľadajú len ťažko a aj keď nejakú nájdete, je to len malá chybička. Meizu MX5 je dokonalá vlajková loď takmer v každom ohľade. 5,5“ FullHD Amoled displej je síce mierne presaturovaný, no nie je to nič hrozné a navyše, teplotu farieb si môžete nastaviť v nastaveniach. Procesor MediaTek Helio X10 s ôsmimi jadrami dodáva dostatok výkonu aj na tie najnáročnejšie procesy a 3 GB RAM pamäte úplne postačuje na plynulý multitasking. Chválim aj perfektne optimalizovaný systém, ktorému však chýba úplná lokalizácia do Slovenčiny, čo by sa malo zmeniť s oficiálnym príchodom MX5 na Slovensko.
Meizu MX5 má tiež perfektný fotoaparát s rozlíšením až 20,7 MPx, výborné konštrukčné spracovanie, multifunkčné domovské tlačidlo a rýchle nabíjanie, aj keď batéria dosahuje len priemerných výsledkov. Najväčším ťahákom MX5-ky je však určite cena. V e-shope iBuygou.com, ktorý nám smartfón poskytol, ho zakúpite za skvelých 308 eur! Aj cena robí z Meizu MX5 jednu z najlepších vlajkových lodí roku 2015, ktorá ľahko prekoná aj dvakrát drahších konkurentov.
Meizu MX5 najlacnejšie kúpite v e-shope iBuygou.com!
+Plusy | -Mínusy |
+Výborné spracovanie konštrukcie | -Neúplná podpora 4G |
+Dostatok výkonu | -Mierne presaturovaný displej |
+Skvelo optimalizovaný systém | -Neúplná lokalizácia systému do SK jazyka |
+Perfektný fotoaparát | -Len priemerná výdrž batérie |
+Nízka cena |
Fotografie v recenzii boli vytvorené fotoaparátom Nikon D7100.
O Nikon D7100
Nikon D7100 je digitálna zrkadlovka určená najmä pre poloprofesionálov a profesionálov. Nikon D7100 dokáže fotografovať v maximálnom rozlíšení 24,1 MPx, disponuje profesionálnym systémom automatického zaostrovania, výkonným hľadáčikom, LCD displejom s vysokým rozlíšením, odolné telo s krytmi zo zliatiny horčíka, dvomi slotmi pre pamäťové SD karty či možnosťou pripojiť si externý mikrofón, slúchadlá či blesk. Zrkadlovka toho dokáže naozaj veľa a vytvára nádherné profesionálne fotografie.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Planéta opíc v reálnom živote. Z laboratória utieklo vyše 40 opíc, polícia sa obáva najhoršieho
Mazda siahla na legendárny model. Pod kapotou skrýva pohonnú jednotku, ktorú svet ešte nevidel
Obľúbená služba boduje. Slovákom pridala dva najlepšie akčné filmy tohto roka
Tesla ich už omrzela. V tejto krajine vedia, kto je jasným kráľom elektromobility
POZOR: Pripraví ťa úplne o všetko a šíri sa „rýchlosťou svetla“. Jeden z najhorších vírusov vo veľkom terorizuje aj Slovákov (+na čo si dať pozor)
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Muskovi dali tvrdú príučku. Číňania dodržali sľub, majitelia týchto elektromobilov dostanú sci-fi upgrade
- GTA 6 umožní veci, o akých sme nesnívali. Bývalý vývojár odhalil všetky detaily
- PRELOM: Vedci vedia zastaviť starnutie. Našli vec, vďaka ktorej budeme žiť extrémne dlho
- AKTUÁLNE: Slováci dostali predčasný darček. Pribudne nám nová TV stanica s kvantom exkluzívneho obsahu
- ROZHOVOR: Pokračovanie filmu MIKI bude brutálnejšie. Černák trval na tom, aby sme z neho nespravili hrdinu
-
- Muskovi dali tvrdú príučku. Číňania dodržali sľub, majitelia týchto elektromobilov dostanú sci-fi upgrade
- GTA 6 umožní veci, o akých sme nesnívali. Bývalý vývojár odhalil všetky detaily
- PRELOM: Vedci vedia zastaviť starnutie. Našli vec, vďaka ktorej budeme žiť extrémne dlho
- AKTUÁLNE: Slováci dostali predčasný darček. Pribudne nám nová TV stanica s kvantom exkluzívneho obsahu
- ROZHOVOR: Pokračovanie filmu MIKI bude brutálnejšie. Černák trval na tom, aby sme z neho nespravili hrdinu
-
- Slováci sa do nich zamilovali. Tieto pneumatiky sú absolútnym hitom, vodiči rozmýšľajú logicky
- ROZHOVOR: Pokračovanie filmu MIKI bude brutálnejšie. Černák trval na tom, aby sme z neho nespravili hrdinu
- Nikto nechce ich autá. Jedna z najstarších automobiliek čelí existenčným problémom
- Rusi a EÚ sa za ním idú roztrhať. Rakety bude poháňať palivo budúcnosti, ktoré vyrobíme aj na Marse
- Spaľováky dostali zakáz. V európskej krajine platí od novembra nekompromisný zákon
Ľudstvo čelí neviditeľnému zabijakovi. Je všade a spôsobuje vážne choroby
Nízky záujem ich ničí. Automobilka pozastavuje výrobu populárneho modelu
Megaelektričky prichádzajú na Slovensko. Odvezú vyše 300 cestujúcich
Koniec čipom s AI? Najväčší svetový výrobca ostro reaguje na USA
Slovensko sa chystá vyrábať energie z odpadov. Podpora od štátu je ale mizivá
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené